15.06.2011

Mascus świętuje 10 urodziny

Mascus, wiodąca na świecie internetowa giełda używanych maszyn budowlanych, samochodów osobowych, wózków widłowych, maszyn rolniczych, leśnych i komunalnych obchodzi 10-lecie swojego istnienia. Mascus został założony w 2001 roku w Finlandii. Obecnie działa w 39 krajach na świecie, w 38 wersjach językowych oraz w 46 domenach narodowych. Ponad 2 miliony użytkowników unikalnych miesięcznie i ponad 170 000 ogłoszeń w serwisie sprawia, że Mascus jest fenomenem na skalę światową, stale rozwijającym się na rynkach międzynarodowych.

“Koncept działania serwisu Mascus okazał się bardzo trafiony. Wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom dealerów oraz użytkowników serwisu, dając im dostęp do globalnego rynku sprzętu ciężkiego”, podkreśla dyrektor zarządzający Mascus – Fredrik Larsson. Dodaje też, że sukces serwisu w ostatnich 10 latach opiera się na trzech filarach: rozwoju międzynarodowym, wykorzystaniu wiedzy i oczekiwań użytkowników oraz rozwoju produktu, który ma służyć i ułatwiać pracę klientom.

Rozwój globalny – rozwój rynków lokalnych.

Mascus otworzył swoje pierwsze biura zagraniczne w 2004 roku w Wielkiej Brytanii, Polsce oraz Szwecji. Tym samym roku została podpisana pierwsza umowa licencyjna w Norwegii. Dzisiaj Mascus jest reprezentowany w 39 krajach na świecie m.in. w Stanach Zjednoczonych, Australii, RPA i wszystkich krajach europejskich. Ostatnio podpisano umowy licencyjne w Turcji i Chinach, a plany na 2011 rok przewidują ekspansję w Brazylii, Rosji, Indiach, Meksyku i w krajach Środkowego Wschodu.

“Umowy licencyjne ze strategicznymi partnerami na danym rynku lokalnym są kluczem naszego rozwoju” – twierdzi Tomasz Odrobiński, dyrektor ds. rozwoju międzynarodowego Mascus. Podkreśla on również, że koncept działania serwisu, oparty na multi-lokalności, pozwala klientom serwisu osiągać korzyści z działalności lokalnej, równocześnie daje dostęp do rynku globalnego. Dzięki funkcjonowaniu serwisu w domenach i językach narodowych, nie ma barier językowych związanych z działaniem międzynarodowym.

Technologia, rozwijanie usług.

Sukces serwisu Mascus kryje się również za ciągłym rozwojem technologii oraz usług dla klientów i użytkowników. Od momentu powstania serwisu w 2001 roku platforma zmieniała się dwukrotnie. W październiku 2010 roku nastąpiła najważniejsza zmiana, która uwzględniała m.in. innowacyjne funkcjonalności wyszukiwania ogłoszeń.
Mascus dba również o tworzenie nowych produktów tj. Mascus Locator – baza adresowa obejmująca firmy z całego świata działające w branży sprzętu ciężkiego (od dealerów maszyn, producentów, aż po firmy transportowe i finansowe).
Mascus rozwija również usługi internetowe dla klientów tj. integracje baz danych, tworzenie stron oraz narzędzia do zarządzania ogłoszeniami w internecie.

Jak podkreśla Rickard Petersson, dyrektor sprzedaży Mascus, w ostatnich sześciu miesiącach serwis znalazł się w pierwszej piątce największych portali ogłoszeniowych w branży używanego sprzętu ciężkiego na świecie. W ciągu ostatniego roku Mascus podwoił liczbę odwiedzających serwis. Rickard Petersson dodaje, że serwis będzie nadal inwestował w rozwój, który ma sprawić, że produkt będzie jeszcze bardziej funkcjonalny i przyjazny dla użytkowników i klientów.

Kontakt:
Fredrik Larsson, Managing Director, +358 50 314 2511,

Rickard Petersson, Sales Director, + 46 70 660 2780,

Tomasz Odrobinski, Internationalization Director, + 358 40 750 4922,

O Mascus:

Mascus –internetowa giełda używanych maszyn rolniczych, leśnych, wózków widłowych, maszyn komunalnych, budowlanych oraz samochodów ciężarowych. W serwisie znajdują się ogłoszenia: traktory na sprzedaż, używane samochody ciężarowe na sprzedaż, przyczepy na sprzedaż, koparki, naczepy, wózki widłowe, mini koparki i koparko-ładowarki. Mascus, dzięki zgromadzeniu w jednym miejscu informacji o sprzedających powoduje, że handel używanymi maszynami jest szybszy i bardziej skuteczny. Zapraszamy wszystkich dealerów i producentów sprzętu ciężkiego do umieszczania swoich ofert w serwisie Mascus.

Mascus należy do Alma Media Corporation.

Dla mediów:
Materiały prasowe i zdjęcia:
www.mascus.com/press (w języku angielskim)

Zapytania prasowe:

15.06.2011

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2008

2007

2006

2005

2004

2003