17.02.2011

Mascus ogłasza wejście na nowy rynek: Tajlandia


W końcu 2010 roku Mascus, wiodąca na świecie internetowa giełda używanych maszyn budowlanych, rolniczych, leśnych, komunalnych, wózków widłowych i samochodów ciężarowych, podpisał umowę licencyjną na obsługę serwisu w Tajlandii (www.mascus.co.th). Umowa została podpisana z firmą Arimpex BV, która zarządza już serwisem Mascus w krajach Beneluxu i w Kanadzie. Nowy rynek działania oznacza, że Mascus ma obecnie swoich przedstawicieli w 37 krajach, na 5 kontynentach.

“Rozwój serwisu Mascus, pomimo trwającego kryzysu gospodarczego na świecie jest dowodem na to, że formuła globalnego serwisu działającego na rynkach lokalnych jest skutecznym narzędziem sprzedaży dla naszych klientów”, powiedział Fredrik Larsson, Dyrektor Zarządzający Mascus.

Otwarcie nowych, międzynarodowych kanałów sprzedaży w Azji i krajach Pacyfiku

Mascus obecnie skupia się na rozwoju swoich serwisów w Azji i w krajach rejonu Pacyfiku, co jest kontynuacją działań rozpoczętych kilka lat temu w Australii i Chinach.

”Rozpoczęliśmy działalność w Australii i Nowej Zelandii, gdzie skupiamy się teraz na zbudowaniu dobrego wizerunku wśród lokalnych dealerów używanego sprzętu”, powiedział Tomasz Odrobiński. „Nasz przedstawiciel, Gavin Burnett, rozwija działalność serwisu w Malezji, Indonezji i Singapurze. Równocześnie rozwijamy nasze serwisy w Chinach, Korei Południowej, Japonii i na Tajwanie”.

Rynek globalny, wiedza lokalna.

Otwierając serwisy w Korei Południowej (www.mascus.co.kr), Chinach (www.mascus.com.cn), Japonii (www.mascus.jp) i na Tajwanie (www.mascus.com.tw) Mascus kontynuuje budowę globalnego serwisu, który działa na rynkach lokalnych, czego przykładem jest kolejny kraj (Tajlandia), a w przyszłości Wietnam i Filipiny.

Od początku funkcjonowania w Tajlandii Mascus odnotowuje wzrost rozpoznawalności, a co za tym idzie - wzrastająca liczbę odwiedzin. Taki trend pozwala oczekiwać, że przed klientami serwisu otworzą się nowe możliwości handlowe na kolejnym rynku lokalnym.

Mascus umacnia swoją pozycję w Azji i krajach Pacyfiku.

”Mascus jest pierwszą tego typu internetową giełdą używanego sprzętu w Tajlandii”, mówi Jetiya Doungtod z Mascus Tajlandia. “Jest skutecznym narzędziem sprzedażowym dla dealerów na rynku lokalnym, przed którymi otwierają się możliwości dotarcia na nowe rynki, zarówno te bliskie, jak i międzynarodowe. Jesteśmy podekscytowani perspektywą rozwoju Mascusa w Tajlandii”.

“Rynek azjatycki jest szczególnie ważny w naszym sektorze, zarówno w eksporcie, jak również imporcie i jesteśmy zaangażowani w pomoc naszym klientom w Azji w dotarciu z ofertą na rynki międzynarodowe”, powiedział Gavin Burnett, Dyrektor Zarządzający Mascus Australia. “Równie ważne jest umożliwienie klientom z Australii i Nowej Zelandii wejścia na rynek azjatycki”.

Fredrik Larsson, Mascus Managing Director, +358 50 314 2511,

Rickard Petersson, Sales Director, + 46 70 660 2780,

Tomasz Odrobinski, Internationalization Director, + 358 40 750 4922,

Gavin Burnett, Mascus Australia and New Zealand Managing Director , +61409999339,

Mark Edwy-Smith, National Sales Manager, Mascus Australia and New Zealand +610488238070,

Jetiya Doungtod, Country Manager Mascus Thailand +66(0)82-4938526,

O Mascus:
Mascus (www.mascus.pl) – internetowa giełda używanych maszyn budowlanych, rolniczych, leśnych, komunalnych, wózków widłowych I samochodów ciężarowych. W serwisie można znaleźć ogłoszenia dotyczące sprzedaży używanych traktorów, pojazdów użytkowych, koparek, koparko-ładowarek, minikoparek i wielu innych. Mascus ułatwia handel używanym sprzętem ciężkim dzięki umieszczeniu w jednym miejscu informacji o sprzedających.

Mascus należy do Alma Media Corporation.

Uwagi dla wydawców:

Materiały prasowe I zdjęcia (w języku angielskim):
www.mascus.com/press

Informacje prasowe:


Więcej informacji:

Polina Brachkov, Mascus Communication Manager,+ 358 50 381 49 45,

17.02.2011

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2008

2007

2006

2005

2004

2003