20.09.2004

Magazyn Mascus - 1. numer


Informacja prasowa 20 wrzesień 2004

Magazyn Mascus - nowa możliwość dla polskich firm handlujących używanymi maszynami i ciężarówkami na rynku polskim i na rynkach zagranicznych

Mascus, prowadzący giełdę używanych maszyn i ciężarówek dostępną w Internecie pod adresem www.mascus.com wydał międzynarodowy magazyn z ogłoszeniami używanych maszyn i ciężarówek pod nazwą Mascus Magazine. Magazyn Mascus został wydany na początku września tego roku, jako jeden z dwóch numerów planowanych na ten rok.

Zdaniem Kaisy Vikkula dyrektora zarządzającego Mascus „Pomysł tej gazetki jest wyjątkowy. Magazyn Mascus równocześnie jest publikowany z taką samą zawartością po angielsku, szwedzku, fińsku, polsku i w języku rosyjskim. Dzięki temu kupujący mogą przeglądać w swoim języku ojczystym ogłoszenia używanych maszyny i ciężarówki z wielu krajów. 60 dealerów i producentów z 6 krajów pokazuje ponad 1000 maszyn i ciężarówek na łamach 1 numeru Magazynu Mascus, co jest wycinkiem oferty tych firm widocznych na giełdzie Mascus w internecie. Magazyn Mascus jest swoistego rodzaju dodatkiem do internetowej giełdy Mascus, która działa już w Europie od 2001 roku. Sprzedający wybiera, które ogłoszenia z giełdy mają się znaleźć w Magazynie. Kupujący natomiast może sprawdzić więcej szczegółów o danym ogłoszeniu z Magazynu Mascus na giełdzie Mascus w internecie. Zarówno kupujący jaki i sprzedający mogą skorzystać z dobrodziejstw internetu oraz prasy”

Mascus Magazyn oferuje dealerom dostęp do krajowego oraz międzynarodowego rynku handlu używanymi maszynami i ciężarówkami. Magazyn Mascus został wydany w nakładzie 65,000 egzemplarzy, a czytelnicy otrzymują go bezpłatnie. Dzięki dobrze zbudowanej sieci dystrybucji Magazyn Mascus jest rozprowadzany do potencjalnych polskich i zagranicznych kupujących. Jest on rozprowadzany w 10 krajach poprzez: wystawy i targi, jako dodatek do głównych branżowych gazet (takich jak Auto Market Truck czy Forum Budowlane), dostępny jest również na stacjach benzynowych w Finlandii. Ponad to Magazyn Mascus został wysłany do firm zajmujących się obrotem używanymi maszynami i ciężarówkami w Rosji, Białorusi, Ukrainie i w krajach bałtyckich.

Zdaniem Tomasza Odrobińskiego odpowiedzialnego w Mascus za obsługę polskich dealerów: “Magazyn Mascus to niedrogie narzędzie do reklamy na rynku polskim i na rynkach zagranicznych dla polskich firm. Jednocześnie jest on bezpłatny dla potencjalnych kupujących. Ogłaszanie się w Magazynie Mascus jest proste – dealer zaznacza, które maszyny chce umieścić w Magazynie Mascus poprzez strony internetowe giełdy Mascus. Dealer musi upewnić się tylko, czy jego maszyny i ciężarówki są właściwie opisane oraz mają zdjęcie. Wszystko to dealer robi w swoim języku. Resztą zajmą się pracownicy Mascus.”

Osoby i firmy zainteresowane kupnem używanych maszyn i ciężarówek po przejrzeniu Magazynu Mascus mogą bezpośrednio skontaktować się ze sprzedającym dzięki danym kontaktowym widocznym w Magazynie. Kupujący mogą również wejść na giełdę Mascus w internecie www.mascus.com, gdzie przy użyciu numeru referencyjnego z Magazynu Mascus mogą szybko odnaleźć daną maszynę lub ciężarówkę. Dzięki temu mogą sprawdzić więcej informacji o niej, obejrzeć więcej zdjęć, itp. Kupujący może również przejrzeć inne ogłoszenia danego dealera lub przejrzeć wszystkie inne maszyny i ciężarówki dostępne na giełdzie Mascus. Jest ich tam ponad 14 000 z czego już ponad 1200 z Polski.

Po bezpłatnym zarejestrowaniu na giełdzie Mascus kupujący może dodawać maszyny do ulubionych oraz porównywać je. Dodatkowo każdy kupujący może wysłać bezpłatnie ogłoszenie Kupię, które może dotrzeć do polskich i zagranicznych dealerów.

Co istotne dla kupujących Mascus nie jest stroną w transakcji i nie pobiera żadnych opłat od transakcji. Dla kupujących przeglądanie ofert na giełdzie Mascus jest bezpłatne. Kupujący kontaktuję się bezpośrednio ze sprzedającym używając danych kontaktowych widocznych pod ogłoszeniem.

Pierwszy numer Magazynu Mascus okazał się dużym sukcesem zarówno wśród kupujących jak i sprzedających. Do pierwszego numeru nie udało zmieścić ogłoszeń od wszystkich chętnych. Kolejny numer Magazynu Mascus wyjdzie w połowie października tego roku. W roku 2005 Magazyn Mascus zostanie wydany 4 razy w roku.

Pierwszy numer Magazynu Mascus można pobrać w wersji pdf tutaj
Uwaga wielkość pliku to 5.5 MB – czas ściągnięcia dla modemu z prędkością 56k to 30 min.

Informacje dla polskich dealerów chcących ogłaszać się w Magazynie Mascus dostępne są tutaj

Więcej informacji o Mascus oraz Magazynie Mascus udzielają:

Kaisa Vikkula, Mascus Ltd, Managing Director, tel. +358-(0)40-548 3554,

Tomasz Odrobiński, Mascus Ltd, Sale Manager, +358-(0)40-750 4922,

Materiały graficzne dla prasy dostępne są pod adresem:
http://www.mascus.com/dynagen_template.asp?Section=5&Item=895

20.09.2004

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2008

2007

2006

2005

2004

2003