13.05.2013

Mascus na targach budowlanych BAUMA

Mascus miał przyjemność spędzić bardzo pracowity tydzień na największych na świecie targach maszyn budowlanych – BAUMA.

Ponad 530 000 zwiedzających z ponad 200 krajów przyjechało do Monachium w kwietniu tego roku. Pierwsze opinie wystawców potwierdzają, że impreza była bardzo udana. Zainteresowanie targami przełożyło się na najwyższa w historii targów ilość zamówień maszyn budowlanych, co jest bardzo dobrym sygnałem dla całej branży.

Mascus jako lider na rynku internetowych giełd używanego sprzętu budowlanego miał przyjemność być częścią tego wielkiego wydarzenia branżowego, wystawiając się razem z partnerską firmą Lectura. Zespół Mascus odbył wiele spotkań z obecnymi klientami oraz z potencjalnymi użytkownikami serwisu. Rozdawaliśmy również gadżety reklamowe przy wejściu na targi. Marka Mascus była widoczna podczas tej imprezy.

Mascus at Bauma

“W ostatnich 12 miesiącach nasz rozwój zdecydowanie przyśpieszył, wdrożyliśmy wiele istotnych zmian w serwisie, dlatego ważnym było dla nas, żeby pokazać nasz produkt na tych targach” – powiedział Tim Scholte, Dyrektor Zarządzający Mascus. Podkreślił również, że Mascus jest wiodącym portalem w branży maszyn ciężkich i istotnym było pokazanie klientom i partnerom, jak serwis może jeszcze bardziej pomóc im w sprzedaży maszyn.

Partnerem Mascusa na stoisku targowym była niemiecka firma Lectura, która specjalizuje się w dostarczaniu danych technicznych sprzętu ciężkiego – obecnie w jej bazie danych jest ponad 70 000 specyfikacji technicznych w ponad 340 kategoriach.

Bauma – największe na świecie targi maszyn budowlanych

Targi Bauma 2013 były olbrzymim sukcesem. Na ponad 555 000 m2 powierzchni wystawiło się 3420 wystawców z 57 krajów. Targi odwiedziło ponad 530 000 osób sponad 200 krajów. Te liczby pokazują, że targi są największą imprezą prezentującą maszyny budowlane na świecie.

Tim Scholte dodaje: “Mascus stał się liderem w branży maszyn budowlanych, leśnych, rolniczych i samochodów ciężarowych dostarczając wszechstronne rozwiązania online, w wielu wersjach językowych. Dlatego targi, takie jak Bauma 2013, są bardzo istotne dla nas, ponieważ są świetną okazją do zaprezentowania produktu”.

Mascus at Bauma

Mascus rozwija się dynamicznie na całym świecie i może dzisiaj pochwalić się następującymi wynikami:

  • ponad 4,7 miliona odwiedzających serwis co miesiąc
  • 5 500 firm prezentujących swoje produkty w serwisie
  • 280 000 ogłoszeń w serwisie
  • obecność w 42 krajach na całym świecie, 54 domeny narodowe Mascus , 41 wersji językowych
  • ponad 120 dealerów sprzętu dołączających do Mascus co miesiąc
  • ponad 70 pracowników na całym świecie dbających o prawidłową obsługę klientów


Targi były dużym sukcesem całej branży, pomimo niepewnych nastrojów gospodarczych. Po targach na pewno branża budowlana patrzy na rok 2013 z większym optymizmem. Jak podkreśla Tim Scholte, targi w swojej pozytywnej atmosferze były świetną okazją do spotkań z klientami. Mascus na pewno będzie na kolejnej edycji Baumy, bo to niepowtarzalna okazja do zaprezentowania klientom kolejnych innowacyjnych rozwiązań.

Kontakt:

Tim Scholte, CEO, +31 651823389,

O Mascus:

Mascus - internetowa giełda używanych maszyn rolniczych, leśnych, wózków widłowych, maszyn komunalnych, budowlanych oraz samochodów ciężarowych. W serwisie znajdują się ogłoszenia używanych traktorów, używanych samochodów ciężarowych, przyczep, koparek, naczep, wózków widłowych, mini koparek i koparko-ładowarek. Dzięki zgromadzonym w jednym miejscu informacjom o sprzedających Mascus ułatwia i przyspiesza handel używanymi maszynami. Zapraszamy wszystkich dealerów i producentów sprzętu ciężkiego do umieszczania swoich ofert w serwisie Mascus.

Dla Wydawców
Materiały prasowe i zdjęcia:
www.mascus.com/press (wersja angielska)

13.05.2013

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2008

2007

2006

2005

2004

2003