08.06.2004

Mascus świętuje swój pierwszy tysiąc ofert z Polski

Mascus to Pan –europejska giełda używanych maszyn i ciężarówek. Pomimo że istotną częścią naszej działalności jest umożliwienie międzynarodowego handlu używanymi maszynami i ciężarówkami działamy multilokalnie. Poprzez multilokalność rozumiemy to, że kupujący, w każdym kraju, w którym działa Mascus (12) ma zarówno możliwość znalezienie maszyn / ciężarówek do importu, jaki może znaleźć ofertę od swoich lokalnych dealerów. Tym samym dealerzy z Polski mogą prezentować swoją ofertę dla Polskich kupujących i również dla importerów np. ze wschodu. Tym samym jesteśmy wstanie pomóc Polskim dealerom w ich sprzedaży.

W maju 2004 łączna liczba ofert na Mascus przekroczyła 13 tysięcy. Po trzech miesiącach obecności na rynku polskim oferta maszyn i ciężarówek z Polski przekroczyła 1000. Na Mascus ogłaszało się ponad 33 dealerów z Polski (na ponad 500 dealerów z całej Europy). Zarówno liczba ogłoszeń jaki i polskich dealerów korzystających z naszych usług rosną.

Na Mascus widocznych jest ponad 400 używanych maszyn budowlanych, co stanowi ponad 50% rynku używanych maszyn budowlanych sprzedanych przez profesjonalistów w 2002 roku w Polsce. Tym samym Mascus stał się liderem w tym segmencie rynku.

Liczb odwiedzających z Polski sukcesywnie wzrasta. Z naszych badań wynika, że Polacy odwiedzający Mascus są bardzo aktywni w poszukiwaniu ofert. Dodatkowo miesięcznie we wszystkich kategoriach stworzono kilkadziesiąt zapytań kupie – które zostały głownie wysłane do polskich i niemieckich dealerów. Ponad to Polscy dealerzy otrzymali 10 zapytań od kupujących na wschodzie.

Charakterystycznym dla polskich kupujących jest fakt, że najchętniej jako formę kontaktu ze sprzedającym używają oni telefonu. Po znalezieniu interesującej maszyny bądź ciężarówki dzwonią oni w celu dopytania dodatkowych szczegółów i dogadania warunków transakcji. Wyraźnie wzrosła również liczba zapytań przy użyciu przycisku kontakt do sprzedającego – nie mniej jednak wielu z kupujących obawia się, że Polsce sprzedający zbyt wolno odpowiedzą na ich zapytania, a tym samym oni stracą możliwość kupna.

Rozwiązania na strony internetowe dealerów (usługa Mascus Plus) znalazły również pierwsze zamówienia, które zostaną wdrożone w drugiej połowie czerwca.


Zapraszamy po więcej szczegółów o naszej ofercie tutaj.

08.06.2004

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2008

2007

2006

2005

2004

2003