06.11.2012

Zajrzyj pod maskę maszyny z Mascus SPECYFIKACJE

Serwis Mascus, jedna największych na świecie internetowych giełd z samochodami ciężarowymi, maszynami budowlanymi, rolniczymi, leśnymi oraz wózkami widłowymi na sprzedaż, wprowadziła nową usługę - Mascus Specyfikacje, umożliwiającą sprawdzanie danych technicznych koparek, traktorów, dźwigów i wielu innych rodzajów maszyn.

Jak podkreśla Rickard Krøtø, Dyrektor Zarządzający Mascus, usługa Mascus Specyfikacje została zaprojektowana tak, żeby użytkownikom serwisu było łatwiej i szybciej znaleźć konkretny sprzęt. Nowa usługa została przygotowana w wielu wersjach językowych, dzięki temu może być wykorzystywana przez użytkowników we wszystkich możliwych miejscach na świecie.

Mascus specyfikacje – co to jest?

Mascus Specyfikacje to nowa usługa dostępna zarówno dla sprzedających, jak i kupujących, którzy korzystają z serwisu Mascus. Umożliwia ona bezpłatny dostęp do bazy danych, zawierającej informacje techniczne dotyczące sprzętu – obejmuje wszystkie najważniejsze marki i modele maszyn. Zawiera specyfikacje techniczne, rysunki, szczegóły dotyczące części, diagramy i zdjęcia oraz instrukcje producentów. Dzięki tej usłudze będzie można znaleźć w serwisie maszynę wraz z pełnymi danymi technicznymi. Specyfikacje są wydzielone w odrębnej zakładce, z bardzo prostym i funkcjonalnym systemem nawigacyjnym.

Sprzedającym Mascus Specyfikacje pomogą w skuteczniejszym przedstawieniu swojej oferty, dostarczając potencjalnym klientom pełną informację o sprzedawanym sprzęcie, co może ułatwić podjęcie decyzji zakupowej.

Współpraca z firmą Lectura

System został przygotowany przez firmę Lectura Verlag z Niemiec, która specjalizuje się w dostarczaniu baz danych, badaniach rynkowych i wyceną maszyn. Jak podkreśla Rickard Krøtø, wkład firmy Lectura w stworzenie tego narzędzia był bezceny. Roczna współpraca zakończyła się integracją technicznej bazy danych zawierającej specyfikacje prawie 100 000 modeli maszyn budowlanych, rolniczych, wózków widłowych oraz akcesoriów. Baza Mascus Specyfikacje jest działem, który będzie rozrastał się wraz z powiększaniem się liczby ogłoszeń w serwisie.

Mascus jest na szczycie rankingów giełd internetowych w segmentach, w których działa. W branży maszyn leśnych jest już dzisiaj niekwestionowanym liderem na świecie. W każdym miesiącu serwis odwiedza 3,5 miliona użytkowników przeszukując ponad 240 000 ogłoszeń. Ponad 5500 firm umieszcza swoje oferty w serwisie Mascus. Serwis działa w 42 krajach na świecie, w 54 domenach narodowych i w 39 językach. Mascus Specyfikacje to kolejne narzędzie, które jest elementem strategii zakładającej ciągły rozwój i zaangażowanie w dostarczanie usług najwyższej jakości zarówno kupującym, jak i sprzedającym maszyny na całym świecie. Rickard Krøtø dodaje, że każde nowe narzędzie wdrożone w serwisie, które ułatwia klientom szybkie znalezienie konkretnej maszyny, jest nowym doświadczeniem dla Mascusa, który wyznacza nowe obszary działania dla całej branży. Tak więc wdrożenie usługi Mascus Specyfikacje jest zwieńczeniem dobrego roku dla serwisu i jednocześnie mobilizuje do podejmowania kolejnych wyzwań w 2013 roku.


Kontakt:

Rickard Krøtø, Managing Director, +46 70 660 2780,

Petr Thiel, Managing Director, +49 911 4308 990,


O Mascus:

Mascus - internetowa giełda używanych maszyn rolniczych, leśnych, wózków widłowych, maszyn komunalnych, budowlanych oraz samochodów ciężarowych. W serwisie znajdują się ogłoszenia używanych traktorów, używanych samochodów ciężarowych, przyczep, koparek, naczep, wózków widłowych, mini koparek i koparko-ładowarek. Dzięki zgromadzonym w jednym miejscu informacjom o sprzedających Mascus ułatwia i przyspiesza handel używanymi maszynami. Zapraszamy wszystkich dealerów i producentów sprzętu ciężkiego do umieszczania swoich ofert w serwisie Mascus.
Mascus jest marką handlową należącą do Alma Media Corporation

Lectura Verlag - niemieckie wydawnictwo I firma konsultingowa specjalizująca się w zarządzaniu bazami danych, badaniami rynku I wyceną wartości maszyn.
Baza danych firmy Lectura zawiera dane prawie 100 000 maszyn budowlanych, rolniczych, wózków widłowych oraz akcesoriów.
Usługi wyceny firmy Lectura są dostępne zarówno w wersji drukowanej (Lectura Guides) jak również w wersji online. Wersja online zawiera szerszą ofertę rozwiązań – wyceny indywidualne, roczna subskrypcja oraz indywidualne licencje dla firm.
Bazy danych firmy Lectura codziennie wspierają pracę dealerów, producentów, firm finansowych I leasingowych, banków oraz biur obsługi klienta.


Dla Wydawców:
Materiały prasowe i zdjęcia:
www.mascus.com/press (wersja angielska)

06.11.2012

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2008

2007

2006

2005

2004

2003