22.03.2004

Mascus mówi po polsku

Komunikat prasowy 22 Marzec 2004

Pan-europejska giełda używanych maszyn i ciężarówek wchodzi na Polski rynek.

Mascus (www.mascus.com), czołowy rynek używanych maszyn i ciężarówek wchodzi na polski rynek. Działalność Mascus na rynku polskim rozpoczęła się z początkiem tego miesiąca i do chwili obecnej ponad 11 polskich dealerów korzysta z możliwości umieszczania swoich maszyn i ciężarówek na Mascus. Liczba maszyn i ciężarówek z Polski umieszczonych na sprzedaż w najbliższej przyszłości przekroczy 400 sztuk. Polscy przedsiębiorcy otrzymają dostęp do szerokiej oferty używanych maszyn i ciężarówek z całej Europy.

Korzyści i szanse

W sensie gospodarczym (PKB Produkt Krajowy Brutto) Polska to ponad 60% nowej fali rozszerzenia Unii Europejskiej, które nastąpi w maju 2004. Polska gospodarka po okresie spowolnienia gospodarczego zaczęła się ponownie szybko rozwijać, a zapotrzebowanie na używane maszyny i ciężarówki będzie znaczne. “Polski rynek jest dla nas bardzo istotny. W zeszłym roku ponad 30,000 używanych ciężarówek i naczep oraz 1000 maszyn budowlanych została sprowadzonych do Polski. Głównie z Niemiec, Holandii i Skandynawii. Zarówno rynek krajowy jaki rynek wtórny rozwijają się w obiecujący sposób. Ponad to Polscy dealerzy zainteresowani są exportem swoich maszyn na wschód, głównie do Rosji i na Ukrainę. Uważamy, że międzynarodowy charakter naszej działalności daje nowe możliwości dla naszych obecnych klientów z Niemiec, Wlk. Brytanii i Skandynawii, jaki i nowych klientów z Polski.”, powiedziała Kaisa Vikkula,dyrektor zarządzający Mascus.

Prawie 500 producentów i dealerów maszyn i ciężarówek w 14 krajach korzysta z możliwości prezentowania swojej oferty poprzez giełdę Mascus. W sumie na Mascus znajduje się około 11 000 używanych ciężarówek, maszyn budowlanych, rolniczych, leśnych, komunalnych i do przeładunku. Łączna wartość maszyn umieszczonych na Mascus przekracza 300 milionów euro. Jedna czwarta z wszystkich maszyn zmienia się, co miesiąc. Nie tylko dealerzy, ale również właściciele maszyn mogą ogłaszać się na Mascus.

Co miesiąc ponad 200,000 odwiedzających poszukuje maszyn bądź ciężarówek przy użyciu Mascus? Giełda ta ułatwia handel na międzynarodowym rynku używanych maszyn i ciężarówek. Na chwilę obecną Mascus dostępny jest w 9 językach: polskim, angielskim, niemieckim, francuskim, rosyjskim i językach skandynawskich. Kupujący i sprzedający uzgadniają warunki sprzedaży między sobą. Kupujący mogą również umieszczać bezpłatne ogłoszenia Kupię.

Korzyści dla Polskich dealerów

Mascus umożliwia Polskim dealerom stanie się częścią pan- europejskiej giełdy używanych maszyn i ciężarówek. “Dealerzy z Polski będą mogli dotrzeć do nowych klientów zarówno tych krajowych, jaki zagranicznych. Będą mogli prezentować swoją ofertę w wielu językach dla duże liczby potencjalnych klientów z całej Europy” tłumaczy Tomasz Odrobiński, pracownik Mascus odpowiedzialny za rynek Polski.

Ponad to, Mascus oferuje zintegrowane narzędzia usprawniające sprzedaż maszyn i ciężarówek. Narzędzia te pomagają w zarządzaniu informacją o ofercie i pozwalają lepiej wykorzystywać różne kanały sprzedaży. “Na przykład sprzedawcy mogą drukować katalogi, oferty i wysyłać je do klientów. Dealer może prezentować swoje ofertę na swoich stronach www. Wszystko to w łatwy i oszczędzający czas sposób. Informacja jest zawsze aktualna a kierownictwo otrzymuję system do śledzenia efektywność różnych kanałów dystrybucji.”

Mascus Ltd.

Dodatkowych informacji udzielają:

Tomasz Odrobiński, Mascus Ltd, Obsługa Rynku Polskiego tel. +358-(0)44-378 6635, e-mail tomasz.odrobinski@mascus.com

John O'Leary, Mascus Ltd, Country Manager in the UK, tel. 07970-230055, john.oleary@mascus.com

Kaisa Vikkula, Mascus Ltd, Managing Director, tel. +358-(0)40-548 3554, kaisa.vikkula@mascus.com

* * *

Mascus (www.mascus.com) jest elektronicznym rynkiem handlu używanymi maszynami i ciężarówkami. Mascus umożliwia handel oraz przyspiesza procesy w nim zachodzące poprzez gromadzenie w jednym miejscu sprzedających i kupujących oraz informacje o ich ofercie. Wszystkich dealerów i producentów zapraszamy do umieszczanie ogłoszeń z informacjami o używanych maszynach / ciężarówkach posiadanych na sprzedaż. Usługa Mascus.com jest dostępna od Stycznia 2001 w Internecie, w takich językach jak angielski, niemiecki, francuski, polski, rosyjski, szwedzki, fiński.


Mascus prezentuje wszystkie najważniejsze marki i modele ciężarówek / maszyny z takich działów jak, budownictwo, rolnictwo, transport, przeładunek, maszyny leśne i komunalne. Wszystkie najważniejsze marki są obecne m.in. Case, John Deere, Massey Ferguson, New Holland, Valtra, Claas, Caterpillar, Komatsu, Take Job, Liebherr, Volvo, Kobelco, Manitou, Ahlmann, Kalmar, Linde, Rocla, Renault, MAN, Mercedes Benz, Scania, Hiab, Loglift, Jonsered, Ponsse, Rottne, Logset i Valmet.
Mascus ma biura w Wielkiej Brytanii, Szwecji i Finlandii. Mascus LTD jest częścią Alma Media fińskiej grupy medialnej będącą piątym największym domem medialnym w Skandynawii.

www.mascus.com

22.03.2004

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2008

2007

2006

2005

2004

2003