Liczba ogłoszeń 1 867

Ciągniki rolnicze Niemiec

Traktory to maszyny powszechnie używane w rolnictwie. Wykorzystywane są do ciągnięcia i napędzania przyczep, opryskiwaczy, opylaczy, pługów, glebogryzarek, roztrząsaczy, kosiarek oraz innych urządzeń i maszyn, które nie są wyposażone we własny napęd. Traktory często wykorzystywane są także podczas prac leśnych, porządkowych, ogrodniczych czy budowlanych. W tej kategorii znajdziesz szeroki wybór używanych traktorów z Niemiec. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się maszyny rolnicze John Deere. Deere & Company to rozpoznawalne na całym świecie amerykańskie przedsiębiorstwo, które specjalizuje się w produkcji sprzętu rolnego. Firma założona została w 1837 roku przez kowala Johna Deere’a, a dziś uważana jest za światowego lidera technologii rolnej. Produkowane przez nią traktory uważane są za sprzęt z najwyższej półki i używane są przez rolników na całym świecie. Do najczęściej oferowanych w tym dziale traktorów John Deere zaliczają się modele: 6210, 6215, 6170, 6175, 6920. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się również traktory wyprodukowane przez niemieckie przedsiębiorstwo Fendt.


Maszyny te zyskały opinię bezawaryjnych i niezwykle wydajnych. Znajdziesz tu oferty sprzedaży najczęściej poszukiwanych modeli traktorów Fendt: 724, 828, 936, 930, 939. Sporym zainteresowaniem na rynku wtórnym cieszą się także traktory Claas. Do najczęściej oferowanych modeli zaliczają się traktory: Axion 830, Axion 810, Arion 650, Axion 850, Axion 930. Wybierane są ze względu na wszechstronność i możliwość wykorzystania w różnych warunkach.

Czytaj więcej Zamknij
ogłoszenie/strona

Używane maszyny rolnicze z Niemiec od najlepszych producentów

Wśród najpopularniejszych maszyn rolniczych z Niemiec na serwisie Mascus można wyróżnić ciągniki marki Claas. To rodzima firma z siedzibą w Nadrenii Północnej-Westfalii z ponad 100-letnią tradycją w produkcji sprzętu rolniczego. Claas ma w swojej ofercie zarówno uniwersalne traktory, jak i wysoce wyspecjalizowany sprzęt, jak kombajny, maszyny do siania i pasz, a także sieczkarnie. Innym godnym uwagi producentem, którego używane maszyny rolnicze z Niemiec znajdziesz w naszej ofercie, jest niemiecka firma Fendt. Marka specjalizuje się w produkcji traktorów oraz kombajnów, a jedną z jej największych zalet jest poświęcenie sporej uwagi automatyzacji swoich maszyn. Wszystkim poszukującym maszyn rolniczych z Niemiec polecamy także ogłoszenia dotyczące używanych maszyn John Deere. Słyną one z niezawodności i solidnej konstrukcji. Co więcej, firma ta należy do setki najcenniejszych marek na świecie.

Niemcy to jedna z największych gospodarek świata. Również rolnictwo w tym kraju stoi na niezwykle wysokim poziomie – zarówno pod względem jakości oraz wydajności upraw, jak i stosowanego wysoce wyspecjalizowanego sprzętu rolniczego. W Niemczech ziemię uprawia się na ponad 16,5 milionach hektarów. W sumie istnieje ponad 270 tysięcy gospodarstw rolnych o średniej wielkości około 60 hektarów, w których pracuje 620 tysięcy osób. Stanowi to relatywnie niewielki odsetek wszystkich osób czynnych zawodowo, bo zaledwie 1,4%, ale dzięki wysokiej automatyzacji i wykorzystywaniu zaawansowanych maszyn rolniczych, liczba ta jest wystarczająca, choć rośnie sezonowo. Niemcy są największym na świecie producentem piwa, a tym samym znaczną część gruntów wykorzystuje się do uprawy chmielu. Oprócz niego popularne gałęzie rolnictwa to uprawy ziemniaków, buraków cukrowych, kapusty oraz zbóż, a także hodowla zwierząt. Przede wszystkim bydła i trzody chlewnej.