Liczba ogłoszeń 1 348

Samochody ciężarowe ze skrzynią zamkniętą na sprzedaż

Pojazdy ze skrzynią zamkniętą, czyli tzw. kontenery to samochody ciężarowe, które posiadają skrzynię o określonych wymiarach i konstrukcji. Mają dużą ładowność. Są przeznaczone do transportu różnych towarów zapakowanych w kartony, skrzynie lub worki, a także europalety, a także przechowywania rzeczy. Umożliwiają łatwy i szybki załadunek oraz rozładunek. Nadwozie typu kontener to zamknięta przestrzeń ładunkowa ze sztywnymi dachem i ścianami. Samochody ciężarowe z kontenerem są ładowane od tyłu, mogą posiadać także drzwi boczne. Nadwozie składa się z kabiny kierowcy oraz skrzyni ładunkowej – obie te części są oddzielone. Sama skrzynia składa się z podłogi, burt (otwieranych) oraz tylnej klapy.


Kontenery są dostępne w kilku rodzajach, tj. ogólnego przeznaczenia – uniwersalne, kontenery z podwyższonej wysokości i/lub szerokości, kontenery o kontrolowanej temperaturze (chłodnicze, izotermiczne, ogrzewane, termiczne), z otwartym dachem, z otwartymi bokami, platformy, cysterny, agregaty, kontenery składane i o dementowanej obudowie. Kontener jest mocowany na naczepie podkonterenowej. Kontenery to najpopularniejsze na polskich drogach jednostki ładunkowe.


W serwisie Mascus w sekcji transport można znaleźć wiele ogłoszeń używanych samochodów ciężarowych z kontenerem na sprzedaż firm takich jak Mercedes Benz, Renault i MAN. W kategorii samochody ciężarowe oprócz pojazdów ze skrzynią zamkniętą dostępne są ogłoszenia używanych wywrotek, żurawi samochodowych i pojazdów pod zabudowę na sprzedaż.

Czytaj więcej Zamknij
ogłoszenie/strona