Wyszukiwanie używanego sprzętu Zamknij » Wyszukiwanie zaawansowane

  Umieść ogłoszenie Kupię
  Liczba ogłoszeń 3 864

  WYWROTKI | samochody ciężarowe wywrotki na sprzedaż

  Wywrotki, zwane również wozidłami, to samochody ciężarowe, widywane często w gospodarstwach rolnych i na placach budowy, służące do przewozu materiałów sypkich, kawałkowych, a nawet płynnych. W większość przypadków są pojazdami terenowymi, dzięki czemu bardzo dobrze sprawdzają się podczas pracy w rolnictwie i budownictwie, gdzie jeździ się również po trudnym podłożu. Samochody ciężarowe wywrotki te posiadają duże skrzynie ładunkowe. Używane są często do wywozu nadmiaru materiału, zwłaszcza z kamieniołomów, żwirowni, wszelkiego rodzaju kopalni, jak i transportu płodów rolnych. Wiele nowoczesnych modeli ciężarówek wywrotek wyposażonych jest w napęd hydrostatyczny na wszystkie koła. Dzięki temu, jak i dużym kołom pojazdy te są w stanie transportować duże ilości materiału o bardzo dużej masie, nawet na trudnym terenie. Niektóre typy naczep do samochodów ciężarowych typu wywrotka posiadają dopuszczalną masę całkowitą nawet do 600 ton.

  W kategorii Samochody ciężarowe dostępne są także ogłoszenia używanych ciężarówek z żurawiem, samochody ciężarowe gruszki (betonomieszarki), ciężarówki chłodnie oraz pozostałe pojazdy ciężarowe

  Czytaj więcej Zamknij
  ogłoszenie/strona

  Samochody ciężarowe wywrotka niezastąpione w budownictwie i nie tylko

  Pojęcie wywrotki stosowane jest również do przyczep, łączonych z innymi pojazdami, które wykorzystuje się w rolnictwie i budownictwie. Te dwuśladowe pojazdy ciężarowe posiadają dużą ładowność i używane między innymi do wywozu nadmiaru materiału, zwłaszcza z kamieniołomów, żwirowni, wszelkiego rodzaju kopalni.

  Wiele nowoczesnych modeli wywrotek posiada napęd hydrostatyczny na wszystkie koła oraz automatyczną skrzynię biegów. Dzięki temu rodzajowi napędu oraz dużym kołom pojazdy te mogą transportować duże ilości materiału o sporej masie, nawet na trudnym terenie. Jedną z najmocniejszych produkowanych seryjnie wywrotek jest Liebherr T282B. Masa całkowita tego samochodu ciężarowego wynosi maksymalnie do 592 ton, natomiast ładowność wynosi do 360 ton. Wywrotka Liebher T282B napęd spalinowo-elektryczny o mocy 3650 KM.

  W serwisie Mascus znajdziesz oferty samochodów wywrotek znanych producentów jak Mercedes-Benz, Man, Caterpillar, Hitachi, Liebherr, Komatsu, Doosan (który przejął norweskie wywrotki firmy Moxy), Perlini, Scania, Terex, Volvo i Iveco. Mniejsze ciężarówki wywrotki (tak zwane wywrotki lekkie) przeznaczone głównie do użytku na placach budowy, produkowane są między innymi pod markami takimi jak AUSA, Wacker Neuson, JCB, Weber i Yanmar.