Liczba ogłoszeń 1 066

Ciągniki rolnicze Anglii

Rolnictwo w Anglii i calej Wielkiej Brytanii ma dosc specyficzny status. W tej branzy gospodarki pracuje od 1,5 do 2% calej populacji – jest to troche ponad 500 tysiecy osób. W tym kontekscie rolnictwo ma raczej niewielkie znaczenie dla krajowej ekonomii. Z drugiej jednak strony az 70% powierzchni Wielkiej Brytanii stanowia uzytki rolne. Polowa z nich to laki i pastwiska, bo w kraju bardzo mocno rozwinieta jest hodowla zwierzat zarówno na mieso, jak i produkty pochodzenia zwierzecego. Reszte stanowia tereny orne. W zwiazku z niewielkim zatrudnieniem rolnictwo w Zjednoczonym Królestwie jest wysoce zautomatyzowane, a przy hodowlach i uprawach stosuje sie zaawansowany sprzet. Niezbednym sprzetem w Wielkiej Brytanii sa traktory – jeden przypada na mniej wiecej 30 hektarów ziemi uprawnej, co przy sredniej wielkosci gospodarstwa wynoszacej 76 hektarów daje az dwie takie maszyny na jedno gospodarstwo.


Przy tak duzym uzaleznieniu od sprzetu brytyjscy rolnicy nie moga pozwolic sobie na zakup sprzetu niskiej klasy lub niewydajnego. Latwo to ocenic równiez przez pryzmat uzywanych traktorów z Anglii dostepnych w ofercie Mascus. Najpopularniejsza marka to zdecydowanie John Deere. Amerykanskie traktory slyna z niezawodnosci i najwyzszej jakosci. Warte zainteresowania traktory z Anglii to takze te marki Massey-Ferguson. Amerykansko-kanadyjski producent moze poszczycic sie niezwykla niezawodnoscia, nawet wsród traktorów z duzym przebiegiem i odleglym rocznikiem. Popularne sa tez traktory wloskiej marki New Holland. To nowoczesne pojazdy, niezwykle komfortowe, ale zarazem wydajne i dlugowieczne.

Czytaj więcej Zamknij
ogłoszenie/strona

Używane maszyny rolnicze z Niemiec od najlepszych producentów

Wśród najpopularniejszych maszyn rolniczych z Niemiec na serwisie Mascus można wyróżnić ciągniki marki Claas. To rodzima firma z siedzibą w Nadrenii Północnej-Westfalii z ponad 100-letnią tradycją w produkcji sprzętu rolniczego. Claas ma w swojej ofercie zarówno uniwersalne traktory, jak i wysoce wyspecjalizowany sprzęt, jak kombajny, maszyny do siania i pasz, a także sieczkarnie. Innym godnym uwagi producentem, którego używane maszyny rolnicze z Niemiec znajdziesz w naszej ofercie, jest niemiecka firma Fendt. Marka specjalizuje się w produkcji traktorów oraz kombajnów, a jedną z jej największych zalet jest poświęcenie sporej uwagi automatyzacji swoich maszyn. Wszystkim poszukującym maszyn rolniczych z Niemiec polecamy także ogłoszenia dotyczące używanych maszyn John Deere. Słyną one z niezawodności i solidnej konstrukcji. Co więcej, firma ta należy do setki najcenniejszych marek na świecie.

Niemcy to jedna z największych gospodarek świata. Również rolnictwo w tym kraju stoi na niezwykle wysokim poziomie – zarówno pod względem jakości oraz wydajności upraw, jak i stosowanego wysoce wyspecjalizowanego sprzętu rolniczego. W Niemczech ziemię uprawia się na ponad 16,5 milionach hektarów. W sumie istnieje ponad 270 tysięcy gospodarstw rolnych o średniej wielkości około 60 hektarów, w których pracuje 620 tysięcy osób. Stanowi to relatywnie niewielki odsetek wszystkich osób czynnych zawodowo, bo zaledwie 1,4%, ale dzięki wysokiej automatyzacji i wykorzystywaniu zaawansowanych maszyn rolniczych, liczba ta jest wystarczająca, choć rośnie sezonowo. Niemcy są największym na świecie producentem piwa, a tym samym znaczną część gruntów wykorzystuje się do uprawy chmielu. Oprócz niego popularne gałęzie rolnictwa to uprawy ziemniaków, buraków cukrowych, kapusty oraz zbóż, a także hodowla zwierząt. Przede wszystkim bydła i trzody chlewnej.