Liczba ogłoszeń 578

Cysterny, samochody ciężarowe z cysterną

Sama cysterna to zbiornik do przewozu dużej ilości cieczy, gazów lub ciał stałych, a samochody ciężarowe z cysterną to pojazdy do przewozu tejże cysterny. Wyróżnia się kilka rodzajów cystern: cysternę – kontener, cysternę przenośną, odejmowalną, stałą, zamkniętą hermetycznie oraz cysterny paliwowe, chemiczne, silosy (do przewozu cementu, mąki, wapna w proszku, popiołu lotnego itp.). W sekcji transport można znaleźć wiele ogłoszeń używanych samochodów cystern na sprzedaż w atrakcyjnych cenach, m.in. samochody cysterny Scania, Volvo, Renault oraz MAN. W kategorii samochody ciężarowe oprócz samochodów cystern dostępne są ogłoszenia używanych wywrotek, ciężarówek i żurawi samochodowych na sprzedaż.

Czytaj więcej Zamknij
ogłoszenie/strona

Samochód cysterna – zastosowanie w transporcie

Najczęściej wykorzystywane są samochodach ciężarowych są cysterny paliwowe – korzysta się z nich w przemyśle naftowym i gazowym. Ciężarówki cysterny chemiczne podlegają najsurowszym przepisom BHP w zakresie transportu. Wyróżnia się też samochody cysterny do transportu żywności i produktów mleczarskich, cysterny podciśnieniowe na nieczystości, ciężarówki cysterny asenizacyjne do wypompowania ścieków, wysokociśnieniowe oraz odzyskowe do odzyskiwania brudnej wody.

Ciężarówki cysterny stosuje się głównie w przemyśle spożywczym, ale także do transportu towarów niebezpiecznych. Do przewodu tych ostatnich konieczny jest wysoki poziom bezpieczeństwa. Samochody ciężarowe z cysterną służące do przewodu niebezpiecznych produktów są wyposażone w szereg zabezpieczeń, takich jak np. łatwo dostępny z zewnątrz wyłącznik akumulatorów, tłumik płomienia na rurze wydechowej, system kontroli ciśnienia w oponach itp.