Liczba ogłoszeń 286

kontenerowce / BDF na sprzedaż

Hakowce i bramowce stosuje się przede wszystkim w gospodarowaniu odpadami. Jednak kontenerowce/BDF mają zastosowanie nie tylko w gospodarce komunalnej, ale także w innych branżach, np. budowlanej, skupie złomu, przewozu materiałów niebezpiecznych. Wiele wymiennych zabudów pojazdów ciężarowych jest kompatybilna z systemami hakowymi/bramowymi.

W serwisie Mascus w sekcji transport można znaleźć wiele ogłoszeń używanych ciężarówek typu kontenerowce/BDF w atrakcyjnych cenach marek takich jak: Mercedes-Benz, MAN, Scania, Volvo oraz Renault. W kategorii samochody ciężarowe oprócz kontenerowców/BDF dostępne są ogłoszenia używanych wywrotek, żurawi samochodowych oraz pojazdów ciężarowych.

Czytaj więcej Zamknij
ogłoszenie/strona

Samochody ciężarowe kontenerowce/BDF – rodzaje

Hakowce występują w 2 wersjach wysokości – 1200 i 1570 mm – niektóre są wysuwane, więc wysokość można ustawić wg potrzeb. Hakowce są przeznaczone do obsługi kontenerów o masie do 30 ton. Niższe nadają się do kontenerów KP od 5 do 10 m3, a wyższe do kontenerów DIN o pojemności od 10 do 34 m3. Ciężarówki hakowce mogą także obsługiwać kontenery posiadające na bocznej ścianie dodatkowe urządzenia takie jak np. boczny mechanizm załadowczy. Są idealne do gromadzenia gruzu i innych odpadów.

Bramowce potrafią podnieść kontener w pozycji poziomej. Obsługują takie same kontenery jak hakowce (KP i DIN), jednak zazwyczaj przy pomocy bramowców podnosi się kontenery o pojemności od 15 do 20 m3. Większe są ładowane hakowcami. Ciężarówki bramowce dają możliwość dokonywania załadunku i wyładunku kontenerów niezabezpieczonych pokrywami bez względu na zawartość (sypką czy płynna). Bramowców nie da się wykorzystać do podnoszenia kontenerów, które mają zamontowane jakieś urządzenia na bocznej ścianie.

Hakowce i bramowce to bardzo uniwersalne urządzenia – do odbioru i transportu różnych odpadów. Ich zabudowy można swobodnie wymieniać, dzięki czemu to samo podwozie może służyć do różnych celów. Taki pojazd może być śmieciarką, a także posypywarką.