Liczba ogłoszeń 406

Maszyny leśne - Aukcja

W tym dziale znajdziesz szeroki wybór sprzętu leśnego uznanych producentów. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się używane urządzenia do przetwórstwa, rozdrabniania i recyklingu drewna: frezarki do pni, kosiarki bijakowe, pilarki łańcuchowe i wykaszarki, łuparki, pilarki i wiórkarki. Do tej grupy zaliczają się rębaki, czyli maszyny wykorzystywane do rozdrabniania drewna uzyskanego w wyniku wycinki czy prac porządkowych – największe maszyny są w stanie przetworzyć nie tylko gałęzie, ale także pnie.


Rębaki służą także do mielenia odpadów powstających w wyniku działalności tartaków i zakładów stolarskich. Do najpopularniejszych producentów rębaków zaliczają się takie firmy jak: Altec, Vermeer, Bandit, Metso, Morbark. Na aukcjach zamieszczonych w tym dziale znajdziesz również skidery, znane także jako ciągniki zrywkowe. Te maszyny wykorzystywane są do zrywki, czyli transportowania ściętych drzew z miejsca wycinki do miejsca składowania lub załadunku. Skidery wyposażone są w wyciągarki linowe, które umożliwiają transport dłużycy. Wytrzymałe zawieszenie i specjalistyczne ogumienie sprawia, że ciągniki zrywkowe doskonale radzą sobie w trudnym, leśnym terenie.


W tym dziale znajdziesz skidery renomowanych marek: m.in. John Deere, Tigercat, Caterpillar, Pettibone i Timberjack. Dużym zainteresowaniem na rynku wtórnym cieszą się również harwestery gąsienicowe, określane również mianem kombajnów zrębowych. Maszyny tego typu wyposażone są w wysięgnik hydrauliczny z głowicą ścinkową, która służy do rozdrabniania drewna.

Czytaj więcej Zamknij
ogłoszenie/strona