Liczba ogłoszeń 460

Używane minikoparki do 7 ton z Niemiec

Używane minikoparki z Niemiec

Terminem minikoparki najczęściej określa się sprzęt o masie eksploatacyjnej do kilku ton. Pomimo tego, że są zdecydowanie mniejsze, powinny oferować takie same funkcjonalności jak duże odpowiedniki – oczywiście z odpowiednio mniejszą mocą, ładownością, ale jednocześnie bardziej kompaktowe, zwrotne i lepiej radzą sobie w trudnym terenie.

Typowe minikoparki są sprzętem niezbędnym na placu budowy, zwłaszcza przy mniejszych inwestycjach, gdzie ciężki sprzęt jest niepotrzebny lub niewygodny w użyciu ze względu na ograniczoną przestrzeń. Swoje zastosowanie znajdą jednak również w rolnictwie czy leśnictwie. Zwłaszcza że minikoparka najczęściej wyposażona jest w napęd gąsienicowy, który w znaczący sposób poprawia jej stabilność, a także sprawia, że może bez problemów poruszać się w trudnym terenie. Uniwersalność tego sprzętu bardzo podnosi powszechnie stosowana możliwość wymiany osprzętu roboczego – oprócz łyżki można zastosować również świder, widły czy nożyce i dostosować maszynę do aktualnych potrzeb i charakteru wykonywanej pracy.

Pionierem produkcji minikoparek była japońska firma Takeuchi. Dziś wciąż jest to niezwykle popularny dostawca, ale tego rodzaju maszyny znajdują się w ofercie praktycznie wszystkich liczących się marek sprzętu. Wśród najpopularniejszych używanych minikoparek z Niemiec można z całą pewnością wymienić takie firmy jak Volvo czy JCB. Minikoparki pierwszego producenta cechuje prostota obsługi i wygoda pracy, drugiego natomiast – niskie koszty eksploatacji i wysoka wytrzymałość. Wśród używanych minikoparek z Niemiec dostępnych w ofercie Mascus warto zwrócić też uwagę na markę Kubota. Jej maszyny uchodzą za solidne, uniwersalne i zdecydowanie godne polecenia do każdego typu zastosowań.

Czytaj więcej Zamknij
ogłoszenie/strona