Liczba ogłoszeń 164

autobusy szkolne na sprzedaż

Duże żółte autobusy szkolne są znane na całym świecie, nie tylko w USA, głównie za sprawą filmów. Jest to nieodłączny element amerykańskiej rzeczywistości. Żółty kolor, który ma nawet swoją nazwę – National School Bus Chrome – został opracowany w 1939 roku. Ta specyficzna barwa pojazdu plus czarne napisy mają powodować, że taki szkolny autobus będzie lepiej widoczny na drodze i dzieci będą bezpieczniejsze. Jego konstrukcja jest dość specyficzna, choć modele późniejsze (z lat 80-tych) są już nieco bardziej zbliżone do modeli europejskich, takich jak Scania czy Renault. Autobusy te są od zawsze budowane na bazie ciężarówek, dzięki czemu są duże i bezpieczne.


Wiele osób decyduje się na sprowadzenie używanego autobusu szkolnego i to nie tylko w celu zaadaptowania go na polskiego gimbusa i przewożenia dzieci do szkoły. Można go przerobić na kamper czy nawet mały dom. Ceny używanych autobusów szkolnych są dość atrakcyjne, więc jeśli ktoś chce zbudować sobie sporych gabarytów kamper, to wykorzystanie jako bazy takiego amerykańskiego autobusu jest bardzo dobrym pomysłem. W internecie jest wiele informacji na temat takich przeróbek.


W serwisie można znaleźć wiele atrakcyjnych ofert używanych autobusów, autokarów, mikrobusów na sprzedaż. Znane marki używanych autokarów turystycznych na sprzedaż to: FORD Transit bus, Renault Master, Freightliner, Thomas, NC, Chevrolet Starcraft, Blue Bird, Neoplan Spaceliner. W ofercie Mascusa znaleźć można także używane minibusy na sprzedaż.

Czytaj więcej Zamknij
ogłoszenie/strona