RB iconIP iconMPE iconRBAS iconRouse icon

Używane sieczkarnie na sprzedaż

Zoptymalizuj wydajność w swoim gospodarstwie kupując wysokiej jakości sieczkarnie, dostępne na Mascus – zaufanym portalu z maszynami ciężkimi. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz sieczkarnie, nasza platforma oferuje zróżnicowany wybór sprzętu dostosowanego do wszystkich rodzajów działalności rolniczej.

Łączymy kupujących z niezawodnymi sprzedawcami, w tym dealerami, wypożyczalniami i niezależnymi rolnikami, zapewniając, że kategoria sieczkarnie na Mascus, spełnia wymagania nowoczesnego rolnictwa i bezpieczne transakcje. Dzięki wiodącym producentom wymienionym w kategorii sieczkarnie możesz znaleźć trwałe, wydajne maszyny przeznaczone do ciężkich prac rolniczych. Przeglądaj sieczkarnie w lub zapoznaj się z zagranicznymi ogłoszeniami, wszystko w konkurencyjnych cenach. Niezależnie od tego, czy modernizujesz swoją flotę, czy wymieniasz pojedynczą maszynę, Mascus ułatwia znalezienie odpowiedniego dla Twoich potrzeb sprzętu w kategorii sieczkarnie.

Filtruj według
  • 24 godziny
    3 dni
    7 dni
    14 dni
    30 dni
Save searchZapisz wyniki wyszukiwania
Listing viewListing view
Maszyny rolnicze remove filterSieczkarnie remove filter
Przykro nam!

Nie udało nam się znaleźć sprzętu, którego szukasz, ale nie martw się, możemy ci pomóc:

Stwórz email z powiadomieniami

Wyślemy Ci powiadomienie e-mail, kiedy na Mascus zostanie umieszczona maszyna, której szukasz. Podaj poniżej swój adres e-mail.

Umieść ogłoszenie Kupię

Podaj więcej szczegółów dotyczących sprzętu, którego szukasz, a my powiadomimy firmy sprzedające na Mascus, żeby skontaktowały się bezpośrednio z Tobą.


Jednym z ważniejszych sprzętów rolniczych jest sieczkarnia samojezdna. Maszyna ta wykonuje równocześnie kilka czynności: kosi, rozdrabnia, tnie i miażdży. Dodatkowo, poprzez specjalny kanał wyrzutowy, transportuje uzyskaną sieczkę na przyczepę.

Rośliny, z których przy pomocy sieczkarni tworzy się paszę to: rośliny wysokołodygowe (takie jak sorgo i kukurydza) oraz niskołodygowe (np. trawy, koniczyna, żyto i lucerna). Maszyna ta tworzy sieczkę również z roślin, które zostały wcześniej ścięte i uformowane w wały lub belki (np. trawy, słoma, siano). Poza tym znalazła ona również zastosowanie przy zbiorze biomasy.

Sieczkarnia zbudowana jest z maszyny podstawowej, która stanowi jej bazę oraz wymiennych przystawek, zwanych również adapterami, które są dostosowane do konkretnych materiałów. Sieczkarnię napędza jeden lub też dwa wysokoprężne silniki Diesla.

Sieczkarnie samojezdne zaczęto produkować seryjnie dopiero w drugiej połowie 20. wieku, natomiast pierwsza taka maszyna polskiej produkcji powstała na początku lat 70. w fabryce w Poznaniu. Nazywała się Orkan Z310 (KS1s), a jej oficjalna premiera odbyła się w 1971 roku podczas wystawy maszyn rolniczych na terenie Targów Poznańskich. Maszyna miała bardzo nowoczesną konstrukcję, była wytrzymała i wydajna, dzięki czemu mogła równać się z rówieśniczymi sieczkarniami produkowanymi przez firmy zagraniczne.

W Polsce najpopularniejszymi firmami, produkującymi sieczkarnie samojezdne są między innymi: Claas, Case IH, Fortschritt, John Deere, Massey Ferguson, Mengele, New Holland, Krone oraz Poznańska Fabryka Maszyn Żniwnych „Agromet”.

Firma Krone już w 1962 roku wyprodukowała pierwszą sieczkarnię opartą na trzypunktowym układzie zawieszenia. Posunięcie to okazało się strzałem w dziesiątkę, a konstrukcja ta produkowana jest do dziś. Krone jest jedną wiodących firm produkujących sieczkarnie, a jeden z jej modeli BiG X 100 jest najjmocniejszą maszyną tego typu na świecie.

W 1973 roku firma Claas wprowadziła na rynek sieczkarnie samobieżne Jaguar. Od tego czasu powstało wiele wariantów maszyny, która produkowana do dziś, stała się najpopularniejszą sieczkarnią na świecie. Jej niewątpliwym atutem jest wszechstronność, gdyż może ona między innymi: zrywać kolby kukurydzy, ciąć całe rośliny, kosić trawę, zboże, a nawet zbierać lawendę.

Nie możemy zapomnieć również o marce John Deere, która w swojej nowej sieczkarni samojezdnej John Deere 7080 wprowadza rewolucyjny zgniatacz ziarna, którego dyski rozbijają ziarno, zamiast je miażdżyć. Dodatkowo maszyna posiada system monitorowania zbiorów, który został dwukrotnie nagrodzony.