Wyszukiwanie używanego sprzętu Zamknij » Wyszukiwanie zaawansowane

  Umieść ogłoszenie Kupię
  Liczba ogłoszeń 1 640

  Wózki widłowe unoszące na sprzedaż

  Używane wózki widłowe unoszące

  Nie w każdym magazynie niezbędne jest podnoszenie palet na dużą wysokość. Wręcz przeciwnie – w wielu układane są one płasko, na ziemi lub na podstawach o niewielkiej wysokości. Oznacza to, że w takim miejscu idealnym rozwiązaniem do przenoszenia towaru będzie wózek widłowy unoszący. Często nazywa się go także wózkiem paletowym lub po prostu paleciakiem. To sprzęt wręcz niezbędny w wielu magazynach, halach fabrycznych i produkcyjnych, centrach logistycznych, a nawet sklepach o większej powierzchni – nie tylko dużych hiper- czy supermarketach, ale również nieco większych sklepach samoobsługowych. Dzięki swoim gabarytom bez trudu będą przewozić towary nawet dość wąskimi alejkami.

  Podstawowymi zaletą wózków widłowych unoszących jest prostota obsługi, niewielkie, wręcz kompaktowe rozmiary, zwrotność, a także niskie koszty eksploatacji. Najprostsze wózki widłowe unoszące są obsługiwane w pełni manualnie – nie posiadają żadnego napędu, a paletę unosi się na nich dzięki ręcznie pompowanemu układowi hydraulicznemu. Nie jest to w żadnym wypadku trudne, ani męczące – bez trudu można unieść w ten sposób nawet na kilkadziesiąt centymetrów towar o maksymalnej ładowności wózka. Trzeba jednak pamiętać, że taki wózek widłowy unoszący trzeba również ręcznie ciągnąć, a to może wymagać siły.

  Dlatego też warto rozważyć akumulatorowy wózek widłowy unoszący – jest on napędzany niewielkim silnikiem elektrycznym, który nie tylko podnosi pakunek, ale również napędza wózek i pozwala bez żadnego wysiłku przewozić towar. Spośród producentów, którzy słyną z produkcji wysokiej klasy akumulatorowych wózków widłowych unoszących, można z całą pewnością wymienić: Linde, Still oraz Jungheinrich. Trzeba jednak pamiętać, że modele z napędem elektrycznym są zauważalnie droższe oraz większe. Każdy musi w tym zakresie wybrać produkt dostosowany do charakterystyki pracy.

  Czytaj więcej Zamknij
  ogłoszenie/strona