Teknamotor SKORPION 350 SDB na sprzedaż z Polski

CENA DO UZGODNIENIA
CENA DO UZGODNIENIA
Filmy z Teknamotor SKORPION 350 SDB

PODSTAWOWE INFORMACJE

Grupa produktówRębaki
Marka / modelTeknamotor SKORPION 350 SDB
Rok produkcji2022
Dodatkowe opcjeNowy / nieużywany
Kraj
Polska
Mascus ID7489C7F0

CENA

Cena bez VATCena do uzgodnienia

DANE SZCZEGÓŁOWE

Stan (1-5)
Waga transportowa2 470 kg
Wymiary transportowe (DxSxW)4250x1990x2530
mm
Pojemność zbiornika60 l
Dodatkowe wyposażenieSkorpion 350 SDB is the drum-type chipper build in the form of special purpose trailer, meant to work with the wood wastes of the diameter up to 250 mm.

Weight 2470 [kg]
Branch diameter logs up to 250 [mm]
No of knives 2 cutting + 1 counter-knife
Feeding speed up to 21 [running meters/min]
Chipping capacity up to 16 [stère meters/h]
Width of chips up to 28 [mm] depends on material
Way of feeding toothed roll and hydraulically driven feeder track
Drum diameter 520 [mm]
Screen 30x30 or 50x50 [mm]
Hopper dimensions (WxH) 375 x 340 [mm]

ENGINE TECHNICAL DATA
Engine model KOHLER KDI2504TCR / HATZ 4H50TICD
Displacement 2482 / 1952 [cm3]
Power of engine 74,8 [HP]
Type of cooling liquid
Type of fuel diesel
Fuel tank capacity 60 [l]

()* - dimension after the loading table is unfoled, during operation.

Standard equippment:
• Hour meter.
• Rotary ejectin tube 360°.
• Deflector.
• Independent hydraulic system.
• No-stress system.
Dodatkowe informacjeRębak Skorpion 350 SDB to najbardziej zaawansowany technologicznie mobilny rębak bębnowy oferowany dla firm komunalnych i drogowych jak i również działających w branży leśnej. Ze względu na duże możliwości przerobowe (maksymalna średnica rozdrabnianych gałęzi to 25 cm) znakomicie się sprawuje przy rozdrabnianiu pni drzew oraz przy rozłożystych gałęziach, gardziel rębaka ma wymiar 375 mm szerokość i 340 mm wysokość.

W rębaku zastosowano system wciągania drewna składający się z zabudowanej w wahaczu zębatej rolki wciągającej i dociskającej drewno (średnica rolki 380 mm) oraz stołu załadowczego z zębatą gąsienicą długości 750 mm, którą poprzedza składana ręcznie klapa załadowca. Takie rozwiązanie pozwala na łatwiejszy załadunek drewna, co usprawnia pracę operatorów i zwiększa efektywność. Rolkę i gąsienicę napędza układ silników hydraulicznych z pompy hydraulicznej zamontowanej na rębaku.

Rębak w standardzie posiada płynną regulację prędkości podawania drewna do rozdrabniania w zakresie ciecia od 5 do 28 mm. Dzięki takiemu rozwiązaniu można produkować drobny zrębek, który poddany dalszemu przerobowi na młynach młotkowych można wykorzystywać do produkcji brykietu lub pelletu zaś gruby zrębek jest idealnym materiałem do celów opałowych lub do sprzedaży na cele przemysłowe.

Sektorowy układ 2 noży tnących na bębnie (jedno cięcie na jeden pełny obrót) gwarantuje duże możliwości rębaka w stosunku do obciążenia układu napędowego. Otaczające bęben sito o otworach 30x30 lub 50x50 mm gwarantuje wyprodukowanie regularnego zrębka w normie G30 i G50.

Zrębek wybierany jest spod sita dwoma przenośnikami ślimakowymi do wentylatora wyrzutowego i za jego pomocą wyrzucany rurą wyrzutową. Zastosowana rura wyrzutowa osadzona jest na obrotnicy ślimakowej za pomocą której w łatwy sposób można kierować wyrzutem zrębka o kąt 360°. Rura wyrzutowa na czas transportu jest składana.

System napędowy rębaka stanowi czterocylindrowy, turbodoładowany silnik wysokoprężny firm Kohler lub Hatz (moc 75 KM). Silnik jest chłodzony cieczą i w standardzie zabudowany maską. W celu utrzymania kilkugodzinnej, ciągłej pracy rębaka, zainstalowany jest na nim zbiornik paliwa o pojemności 60 l.

Nad bezpieczeństwem operatora rębaka czuwa linkowy wyłącznik bezpieczeństwa, który poprzez pociągnięcie linki w dowolną stronę powoduje zatrzymanie hydraulicznego układu podawczego. Odblokowanie układu następuje przez wciśnięcie przycisku "Reset", następnie aby powrócić do cyklu pracy rębaka (wciągania materiału) należy wcisnąć przycisk "Do przodu". Zatrzymanie układu podawczego następuje również poprzez wciśniecie przycisku "STOP AWARYJNY".

Rębak Skorpion 350 SDB otrzymał europejską homologację, która pozwala na rejestrację maszyny i dopuszczenie do ruchu drogowego. Konstrukcja rębaka osadzona jest na podwoziu jednoosiowym, wyposażonym w hamulec najazdowy i postojowy oraz zaczep holowniczy pod sworzeń kulisty lub uchwyt oczkowy. Rębak w formie przyczepy specjalnej pozwala na szybkie przemieszczanie się między miejscami.

Rębak wyposażony jest w LED-owe oświetlenie drogowe.

Standardowe wyposażenie stanowi elektroniczny systemów No-stress, który automatycznie zapobiega przeciążeniu układu napędowego, poprzez czasowe zatrzymanie układu podającego. Edytowalne oprogramowanie systemu antyprzeciążeniowego No-stress pozwala w prosty sposób na zmianę ustawień pracy maszyny i dostosowanie do indywidualnych potrzeb. Program „grube drewno”, „cienkie drewno” umożliwia szybką zmianę trybu pracy rębaka celem dostosowania do aktualnie rozdrabnianego materiału i efektywniejszej pracy rębaka.

Gabaryty (DxSxW) 4250 (4860)* x 1990 x 2530 (3360)* [mm]
Waga 2470 [kg]
Średnica materiału pień do 250 [mm]
Ilość noży 2 tnące + 1 podporowy
Szybkość podawania do 21 [m/min]
Wydajność zrębkowania do 16 [m3/h]
Średnica cięcia bębna 520 [mm]
Wymiary gardzieli (SxW) 375 x 340 [mm]
Szerokość zrębka do 28 mm -zależy od materiału [mm]

()*-wymiar po rozłożeniu w trakcie pracy
Teknamotor Sp. z o.o.
 • +48 ...POKAŻ
  Prosimy powołać się na Mascus kontaktując się ze sprzedawcą.
Wyślij email

Dane sprzedawcy

 • TOMASZ SZCZEPANIAK

  Teknamotor Sp. z o.o.
  • +48 ...POKAŻ
   Prosimy powołać się na Mascus kontaktując się ze sprzedawcą.
  • +48 ...POKAŻ
   Prosimy powołać się na Mascus kontaktując się ze sprzedawcą.
  • +48 ...POKAŻ
   Prosimy powołać się na Mascus kontaktując się ze sprzedawcą.
  • Języki: Deutsch, English, Español, Français, Polski, Russkij, Ukraiński
  • ul. Świętokrzyska 2a, 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski, Polska

Firma

TEKNAMOTOR SP. Z O.O.

13
LAT(A) AKTYWNOŚCI NA MASCUS
Branże pokrewne
MarkaLiczba ogłoszeń z Polski
John Deere1057
Timberjack481
Ponsse452
Valmet407
Caterpillar346

Na Internetowej giełdzie używanych maszyn i ciężkiego sprzętu Mascus.pl, dostępne jest aktualne ogłoszenie Teknamotor SKORPION 350 SDB z kategorii rębaki, rok produkcji 2022 r. z miasta: -, Polska. Możesz kupić teraz tę maszynę za: -. Dane szczegółowe - Stan (1-5): 5, Waga transportowa: 2 470 kg, Wymiary transportowe (DxSxW): 4250x1990x2530 mm, Pojemność zbiornika: 60 l