Wyszukiwanie używanego sprzętu Zamknij » Wyszukiwanie zaawansowane

  Umieść ogłoszenie Kupię
  Liczba ogłoszeń 1 104

  kosiarki ogrodowe na sprzedaż

  Piękny, zdrowy i równo przystrzyżony trawnik, który w dotyku jest niczym najwyższej klasy dywan to marzenie każdego, kto ma choć kawałek zielonego placu. Aby tak wyglądał, trzeba o niego odpowiednio zadbać, a podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym jest bez wątpienia koszenie. Dzięki regularnemu używaniu kosiarki ogrodowej trawnik wygląda idealnie, a trawa dostaje bodziec do wzrostu i staje się zdrowsza oraz mocniejsza.

  Wybór kosiarki ogrodowej należy dostosować przede wszystkim do charakterystyki i rozmiaru posiadanego terenu do skoszenia. W przypadku dużych działek o regularnych kształtach i niezbyt pofalowanej nawierzchni można rozważyć zakup używanego traktorka kosiarki ogrodowej. To sprzęt niezwykle wydajny, prosty w obsłudze i w ogóle niemęczący dla operatora. Trzeba jednak pamiętać, że nie sprawdzi się na małym terenie i w miejscach, gdzie wymagana jest duża precyzja koszenia, na przykład w pobliżu klombów czy skalniaków.

  W takim wypadku alternatywą dla kosiarek traktorków ogrodowych może być tradycyjna kosiarka ogrodowa spalinowa lub elektryczna. W przypadku średniej wielkości działki to najlepsze rozwiązanie – koszenie będzie szybkie, dokładne i ekonomiczne. W przypadku niedużych przydomowych działek o regularnych kształtach można postawić na hit ostatniego czasu, czyli kosiarki samojezdne. Wystarczy zaprogramować im koszenie, a dalej już same wybiorą optymalną trasę, a po skończonej pracy wrócą na swoje miejsce. Kosiarki samojezdne to idealny wybór dla osób, które cierpią na brak czasu, a mimo wszystko chcą mieć zadbany i ładnie skoszony trawnik.

  Na jakich producentów używanych kosiarek ogrodowych stawiać? Najlepiej na sprawdzonych, z wieloletnim doświadczeniem w dostarczaniu takich urządzeń, a także z szeroką gamą sprzętu do wyboru. Na pewno warto polecić między innymi kosiarki ogrodowe Stiga, Kubota, John Deere, czy niezwykle popularny w naszym kraju sprzęt Husqvarna.

  Czytaj więcej Zamknij
  ogłoszenie/strona