Wyszukiwanie używanego sprzętu Zamknij » Wyszukiwanie zaawansowane

  Umieść ogłoszenie Kupię
  Liczba ogłoszeń 2 411

  Koparko-ładowarki na sprzedaż

  Codziennie nowe oferty koparko-ładowarek na sprzedaż wszystkich czołowych producentów tj. JCB, Caterpillar, Case, New Holland, Mecalac i wielu innych. Ogłoszenia można przeglądać wg różnych kryteriów tj. marka, cena, lokalizacja.

  Każda używana koparko-ładowarka prezentowana w serwisie Mascus Polska zawiera dane kontaktowe do sprzedającego. Aby otrzymać więcej informacji na temat interesującej koparko-ładowarki na sprzedaż lub innej maszyny budowlanej, prosimy kontaktować się bezpośrednio ze sprzedającym. W celu sprzedaży używanej koparko-ładowarki prosimy zarejestrować się jako Użytkownik lub Dealer.

  Oprócz koparko-ładowarek w serwisie Mascus dostępne są także koparki, koparki gąsienicowe, koparki kołowe, ładowarki, ładowarki kołowe.

  Czytaj więcej Zamknij
  ogłoszenie/strona

  Używane koparko-ładowarki: niezastąpiony sprzęt ciężki podczas prac budowlanych

  Koparka-ładowarka jest jedną z najbardziej uniwersalnych maszyn budowlanych, służącą do wykonywania robót ziemnych. Jak sama nazwa wskazuje, spełnia ona funkcję i koparki i ładowarki. Koparko-ładowarka jest zwykle na konstrukcji traktora o napędzie kołowym, ale zdarzają się też koparki o napędzie gąsienicowym. Przy jej pomocy wykonuje się prace porządkowe, komunalne, wykopy melioracyjne, przygotowuje tereny budowy chodników oraz dróg dla rowerów. Ponadto koparko-ładowarki pomocne są także podczas różnego rodzaju prac w gospodarstwach rolnych. Wśród osprzętu do używanych koparko-ładowarek znajdują się łyżki do ładowarek (dzielone, podsiębierne z zębami, do skarpowania, wieloczynnościowe z zębami lub ostrzem i widłami paletowymi), widły paletowe, lemiesz do śniegu, zamiatarka, workownica do workowania piasku, odśnieżarka wirnikowa, frezarka do asfaltu, młot wyburzeniowy, wiertnica hydrauliczna. W Polsce, aby obsługiwać koparko–ładowarkę, trzeba ukończyć szkolenie i uzyskać pozytywny wynik sprawdzianu przed komisją powołaną przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie.