Liczba ogłoszeń 40

Używane samochody ciężarowe Tatra na sprzedaż

Założona jeszcze w XIX wieku czeska firma Tatra ma ponad stuletnie doświadczenie w produkcji samochodów ciężarowych. Jej pojazdy kojarzy prawdopodobnie wielu Polaków, zwłaszcza starszych, gdyż przed 1989 rokiem były one szeroko eksportowane do pozostałych krajów socjalistycznych.


Na portalu Mascus.pl znajdziesz kilkadziesiąt używanych ciężarówek marki Tatra, głównie z Czech i Słowacji. Są to zarówno bardziej wiekowe pojazdy z lat 80. i 90., jak i nowsze konstrukcje już z XXI wieku. Najwięcej jest wywrotek i ciężarówek z żurawiem, lecz dostępne są też inne pojazdy ciężarowe, m.in. typu platforma-skrzynia i kontenerowe, a także cysterny oraz gruszki do betonu.


Najwięcej ogłoszeń dotyczy modelu 815 w wariantach produkowanych od 1983 do 1997 roku. Ciężarówki Tatra tej serii to wytrzymałe samochody o napędzie 6x6 lub 8x8, które projektowane były do poruszania się w trudnym terenie. Znajdziesz wśród nich głównie wywrotki, ale i ciężarówki ze skrzynią czy samochody kontenerowe.


Popularne są też używane ciężarówki Tatra Tatra 815 ad 28 (inaczej TERRN°1), które zastąpiły starsze 815-tki. Wyprodukowane w pierwszej dekadzie XXI wieku pojazdy ciężarowe, głównie wywrotki, to czołowe obecnie produkty firmy Tatra. Konstrukcja jest tak dobra, że po serii drobnych zmian ciężarówki produkowane są do dziś.


W serwisie Mascus.pl znajdziesz też starsze modele Tatra 148 AD 20 z samego początku lat 80. Popularny niegdyś i w naszym kraju poprzednik serii 815 dostępny jest przede wszystkim jako ciężarówka z żurawiem.

Czytaj więcej Zamknij
ogłoszenie/strona