Liczba ogłoszeń 2

Przyczepy kempingowe | Używane samochody kampery na sprzedaż - 7 dni ostatnie

ogłoszenie/strona
 • Fiat Ducato, 2007, Samochody i przyczepy kempingowe

  Fiat DucatoStan (1-5): 5, Kierownica: Lewa strona, Silnik: Olej napędowy, Moc silnika: 128.74, Poj. silnika: 2287, Skrzynia biegów: MANUALNA, Dodatkowe informacje: Witam dziś mam do zaoferowania Kamper marki Fiat Ducato w zabudowie Rapido z roku 2007. Stan widoczny na załączonych zdjęciach. Więcej infor

  Samochody i przyczepy kempingowe
  2007 74 000 km
  Polska
  7d

  75 000 PLN
 • Hymer b684, 1999, Samochody i przyczepy kempingowe

  Hymer b684Pozostało ogumienia przedniego: 95%, Data ostatniej kontroli: 01-2017, Stan (1-5): 4, Pozostało ogumienia tylnego: 95%, I rejestracja: 2017, Kierownica: Lewa strona, Ułożenie osi: 2 WD, Silnik: Olej napędowy, Moc silnika: 120.69, Poj. silnika: 2800, Skrzynia biegów: 5, Kolor: origineel, Opcje wyposażenia: Szyberdach Klimatyzacja Stereo Gaśnica Elektryczne szyby Lodówka Drzwi boczne

  Samochody i przyczepy kempingowe
  1999 96 450 km
  Holandia
  7d

  96 185 PLN
Jedną ze współczesnych form aktywnej turystyki motorowej jest tak zwany caravaning. Główną rolę odgrywają tu samochody kempingowe zwane kamperami oraz holowane przez samochody przyczepy kempingowe, które stanowią bazę noclegową. Jest to zatem forma campingu, wykorzystująca sprzęt bardziej zaawansowany, gdyż pozwala na wczasy w plenerze przy wykorzystaniu zaplecza technicznego na wysokim poziomie.

Przyczepy kempingowe są zgodnie z definicją rekreacyjnymi pojazdami drogowymi bez silnika własnego, z zabudową mieszkalną, które holowane są przez pojazdy silnikowe. Przyczepy te wyposażone są najczęściej w miejsce do spania, kuchenkę oraz łazienkę. Do czołowych producentów przyczep kempingowych należą Bürstner, Knaus i Adria, natomiast ich jedynym polskim producentem jest firma Niewiadów.

Natomiast kampery to autonomiczne zintegrowane samochody turystyczne z zabudową mieszkalną. Specjalnie wyposażone mają zapewnić pasażerom miejsce odpowiednie do wypoczynku i spania. Ich wyposażenie pozwala przechowywać żywność i sporządzać posiłki. W wielu z nich wydzielona jest część sanitarna z umywalką, ubikacją oraz prysznicem. Samochody tego typu produkowane są przez znane i popularne marki, takie jak Mercedes, Fiat, Ford, Iveco. Ludzie żyjący we współczesnym zurbanizowanym świecie, zwanym często betonową dżunglą, blisko przemysłu i płynących z niego zanieczyszczeń. Dlatego też w okresie urlopowym szukają od niego ucieczki. Samochody i przyczepy kempingowe umożliwiają oderwanie się od szarej codzienności i przebywanie wśród natury, nie wymagając przy tym rezygnacji z podstawowych wygód. Umożliwiają schronienie przed nieprzyjemnymi warunkami atmosferycznymi, spanie wygodnym łóżku, możliwość zjedzenia ciepłego posiłku oraz skorzystanie w prysznica. Ponadto oferuję wolność i niezależność, gdyż w każdej chwili można pojechać w inne miejsce.