Teknamotor Skorpion 350 RB z Polski

CENA DO UZGODNIENIA
Filmy z # # # marka model #
Filmy z # # # marka model #
PODSTAWOWE INFORMACJE
Grupa produktówRębaki
Marka / modelTeknamotor Skorpion 350 RB
Rok produkcji2019
Dodatkowe opcjeNowy / nieużywany
Kraj
Polska
Mascus ID67442E03
WYCENA
Cena bez VATCena do uzgodnienia
DANE SZCZEGÓŁÓWE
Umowa serwisowaTak
Waga transportowa3 400 kg
NapędHydrauliczne
Kraj produkcjiPolska
Dodatkowe wyposażenieSkorpion 350 RB is a drum model made in the form of a trailer, meant for collaboration with a min 100 KM farm tractor. The drive is transmitted from PTO shaft of a tractor with the speed of 540 revolutions per minute.

Overall dimensions (LxWxH) 44160 x 2350 (3010)* x 2960 (3970)* [mm]
Weight 3400** without hydraulic crane [kg]
Branch diameter logs up to 250 [mm]
No of knives 2 cutting + 1 counter-knife
Feeding speed up to 21 [running meters/min]
Chipping capacity up to 16 [stère meters/h]
Width of chips up to 28 depends on material [mm]
Drum diameter 520 [mm]
Hopper dimensions (WxH) 375x340 [mm]
Length of chain feeder loading table 750, flap 630 [mm]
Screen 30x30 or 50x50 [mm]
Min. power of tractor 100 [hp]

()* - unfolded, ready to work.
()** - weight depends on equipment installed.
Dodatkowe informacjeSkorpion 350 RB jest rębakiem bębnowym, współpracującym z ciągnikiem rolniczym o mocy minimum 100 KM (540 obr/min). Ze względu na znaczne gabaryty zrębkowanego materiału o średnicy do 25 cm rębak dedykowany jest do mechanicznego załadunku odpadów drzewnych za pomocą hydraulicznego dźwigu (żurawia), w standardzie wyposażony jest w podstawę do jego zamocowania. Duża przestrzeń załadunku drewna, gardziel o wymiarach 375 x 340 mm umożliwia rozdrabnianie rozłożystych gałęzi i innych objętościowo obszernych odpadów drzewnych.

W rębaku zastosowano system podawania drewna, który składa się z zabudowanej w wahaczu zębatej rolki dociskająco - wciągającej o średnicy 380 mm, a także stołu załadowczego z zębatą gąsienicą o długości 750 mm, która jest poprzedzona hydraulicznie składaną klapą załadowczą wyposażoną również w zębatą gąsienicę o długości 630 mm. Uruchamianie, zatrzymywanie i cofanie systemem podawczym realizowane jest za pomocą Joysticka. Tak zaprojektowany systemem gąsienicowy usprawnia prace operatorom rębaka i gwarantuje osiągnięcie wysokiej wydajności. Wolna przestrzeń między transporterami gąsienicowymi służy separacji zanieczyszczeń takich jak drobne kamyki, ziemia piach itp. tym samym wydłużeniu okresu eksploatacji noży.

Układ wciągania drewna zasilany jest pompą hydrauliczną, która jest w wyposażeniu standardowym rębaka, rolka i gąsienice są napędzane z tej pompy układem silników hydraulicznych wraz z reduktorami.

Rębak w standardzie posiada płynną regulację prędkości podawania drewna do rozdrabniania w zakresie ciecia od 5 do 28 mm. Dzięki takiemu rozwiązaniu można produkować drobny zrębek, który poddany dalszemu przerobowi na młynach młotkowych można wykorzystywać do produkcji brykietu lub pelletu zaś gruby zrębek jest idealnym materiałem do celów opałowych lub do sprzedaży na cele przemysłowe.

Zastosowanie układu 2 noży tnących na bębnie ustawionych sektorowo (jeden obrót bębna na jedno pełne cięcie) zapewnia osiągnięcie bardzo dużych możliwości rębaka przy stosunkowo małej mocy ciągnika. Konstrukcja noży umożliwia zostrzenie ich w okresie użytkowania z długości nominalnej nawet o 20 mm tym samym wydłużając ich żywotność.

Zapewnienie regularnego zrębka jest osiągane dzięki zastosowaniu sita zamontowanego pod bębnem tnącym. Zrębek wybierany jest spod sita dwoma przenośnikami ślimakowymi do wentylatora wyrzutowego i za jego pomocą wyrzucany rurą wyrzutową. Rębak w standardzie wyposażono w hydraulicznie składaną rurę wyrzutową wraz z automatycznym sterowaniem obrotnicą 240°, oraz regulowany deflektor do zmiany kierunku wyrzutu. Funkcje realizowane są za pomocą Joysticka.

W standardzie konstrukcja rębaka osadzona jest na resorowanym podwoziu jednoosiowym, wyposażonym w hamulec pneumatyczny. Rębak w formie przyczepy pozwala na holowanie maszyny po wszystkich typach dróg. Skorpion 350 RB może być również wyposażony w oś jezdną z zawieszeniem pneumatycznym.

Rozwiązanie usytuowania stołu załadowczego pod kątem 90° w stosunku do kierunku jazdy pozwala na jednoczesny transport rębaka i lekkiej przyczepy za pomocą jednego ciągnika (rębak posiada automatyczny zaczep holowniczy).

Rębak wyposażony jest w oświetlenie drogowe.

W standardzie mamy do dyspozycji systemów No-stress. Automatycznie zapobiega on przeciążeniu układu napędowego dzięki czasowemu zatrzymaniu układu podającego. Edytowalne oprogramowanie systemu antyprzeciążeniowego No-stress pozwala w prosty sposób na zmianę ustawień pracy maszyny i dostosowanie do indywidualnych potrzeb. Program „grube drewno”, „cienkie drewno” umożliwia szybką zmianę trybu pracy rębaka celem dostosowania do aktualnie rozdrabnianego materiału i efektywniejszej pracy rębaka. System ten ma wbudowany licznik motogodzin.

Gabaryty (DxSxW) 44160 x 2350 (3010)* x 2960 (3970)* [mm]
Waga 3400** bez dźwigu [kg]
Średnica materiału pień do 250 [mm]
Ilość noży 2 tnące + 1 podporowy
Szybkość podawania do 21 [m/min]
Wydajność do 16 [m3/h]
Szerokość zrębka do 28 mm w zależności od materiału

Teknamotor Sp. z o.o.

+48 ...POKAŻ
Prosimy powołać się na Mascus kontaktując się ze sprzedawcą.
Wyślij email

Imię i Nazwisko sprzedawcy

 • TOMASZ SZCZEPANIAK

  Teknamotor Sp. z o.o.
  • +48 ...POKAŻ
   Prosimy powołać się na Mascus kontaktując się ze sprzedawcą.
  • +48 ...POKAŻ
   Prosimy powołać się na Mascus kontaktując się ze sprzedawcą.
  • +48 ...POKAŻ
   Prosimy powołać się na Mascus kontaktując się ze sprzedawcą.
  • Języki: Deutsch, English, Español, Français, Polski, Russkij, Ukraiński
  • ul. Świętokrzyska 2a, 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski, Polska

Firma

TEKNAMOTOR SP. Z O.O.
10
LAT(A) AKTYWNOŚCI NA MASCUS

Branże pokrewne

MarkaLiczba ogłoszeń z Polski
John Deere1057
Timberjack481
Ponsse452
Valmet407
Caterpillar346

Na Internetowej giełdzie używanych maszyn i ciężkiego sprzętu Mascus.pl, dostępne jest aktualne ogłoszenie Teknamotor Skorpion 350 RB z kategorii rębaki, rok produkcji 2019 r. z miasta: -, Polska. Możesz kupić teraz tę maszynę za: -. Dane szczegółówe - Umowa serwisowa: Tak, Waga transportowa: 3 400 kg, Napęd: Hydrauliczne, Kraj produkcji: Polska