Teknamotor Skorpion 500 RB (wood chipper) na sprzedaż z Polski

CENA DO UZGODNIENIA
CENA DO UZGODNIENIA
Filmy z Teknamotor Skorpion 500 RB (wood chipper)

PODSTAWOWE INFORMACJE

Grupa produktówInne
Marka / modelTeknamotor Skorpion 500 RB (wood chipper)
Rok produkcji2022
Dodatkowe opcjeNowy / nieużywany
Kraj
Polska
Mascus ID95A12832

CENA

Cena bez VATCena do uzgodnienia

DANE SZCZEGÓŁOWE

Stan (1-5)
Umowa serwisowaTak
Waga transportowa3 700 kg
Dodatkowe wyposażenieOverall dimensions (LxWxH) 3870 x 2360 (3000)* x 3025 (4460)* [mm]
Weight 3700** without hydraulic crane [kg]
Branch diameter logs up to 300 [mm]
No of knives 3 cutting + 1 counter-knife
Feeding speed up to 21 [running meters/min]
Chipping capacity up to 20 [stère meters/h]
Width of chips up to 35 depends on material [mm]
Drum diameter 520 [mm]
Hopper dimensions (WxH) 550 x 370 [mm]
Length of chain feeder loading table 920, flap 850 [mm]
Screen 30x30 or 50x50 [mm]
Min. power of tractor 120 [hp]

()* - unfolded, ready to work.
()** - weight depends on equipment installed.

Standard equipment
- Sprung axle equipped with air brake
- Hydraulically folding loading table (flap) equipped with a chain feeder
- Hydraulically foldable ejection tube with automatic control of swivel by 240° and deflector
- LED road lighting
- PTO
- Own hydraulic system
- Electronic system of work control with hour meter
- Electronic control by hydraulic divider or joystick.
Dodatkowe informacjeSKORPION 500 RB to największy produkowany przez naszą firmę rębak bębnowy z systemem gąsienicowym. Oferowany jest dla firm i osób, które chcą pozyskiwać zrębki w dużych ilościach i jednorodnej frakcji. Maszyna ta należy do grona rębaków napędzanych z WOM ciągnika a moc niezbędna do napędzania rębaka to minimum 120 KM (540÷750 obr./min).

Ze względu na znaczne gabaryty zrębkowanego materiału o średnicy do 300 mm rębak dedykowany jest do mechanicznego załadunku odpadów drzewnych za pomocą hydraulicznego dźwigu (żurawia) HDS, w standardzie wyposażony jest w podstawę do jego zamocowania. Duża przestrzeń załadunku drewna, gardziel o wymiarach 550 x 370mm umożliwia zrębkowanie rozłożystych gałęzi i innych objętościowo obszernych odpadów drzewnych.

W rębaku zastosowano system podawania drewna, który składa się z zabudowanej w wahaczu zębatej rolki dociskająco - wciągającej o średnicy 380 mm, a także stołu załadowczego z zębatą gąsienicą o długości 920 mm, która jest poprzedzona hydraulicznie składaną klapą załadowczą wyposażoną również w zębatą gąsienicę o długości 850 mm. Uruchamianie, zatrzymywanie i cofanie systemem podawczym realizowane jest za pomocą Joysticka. Długa i szeroka powierzchnia transporterów gąsienicowych to łatwość, skuteczność i wydajność załadunku drewna żurawiem hydraulicznym. Wolna przestrzeń między transporterami gąsienicowymi służy separacji zanieczyszczeń takich jak drobne kamyki, ziemia piach itp. tym samym wydłużeniu okresu eksploatacji noży.

Układ wciągania drewna zasilany jest pompą hydrauliczną, która jest w wyposażeniu standardowym rębaka, rolka i gąsienice są napędzane z tej pompy układem silników hydraulicznych wraz z reduktorami.

Rębak w standardzie posiada płynną regulację prędkości podawania drewna do rozdrabniania w zakresie ciecia od 5 do 35 mm. Dzięki takiemu rozwiązaniu można produkować drobny zrębek, który poddany dalszemu przerobowi na młynach młotkowych można wykorzystywać do produkcji brykietu lub pelletu zaś gruby zrębek jest idealnym materiałem do celów opałowych lub do sprzedaży na cele przemysłowe.

Zapewnienie regularnego zrębka jest osiągane dzięki zastosowaniu sita zamontowanego pod bębnem tnącym. Zrębek wybierany jest spod sita dwoma przenośnikami ślimakowymi do wentylatora wyrzutowego i za jego pomocą wyrzucany rurą wyrzutową. Rębak w standardzie wyposażono w hydraulicznie składaną rurę wyrzutową wraz z automatycznym sterowaniem obrotnicą 240°, oraz regulowany deflektor do zmiany kierunku wyrzutu. Funkcje te realizowane za pomocą Joysticka.

Zastosowanie układu 3 noży tnących na bębnie ustawionych sektorowo (jeden obrót bębna na jedno pełne cięcie) zapewnia osiągnięcie bardzo dużych możliwości rębaka przy stosunkowo małej mocy ciągnika. Zastosowane noże wykonane są ze stali narzędziowej odpornej na tępienie co przekłada się na długi czas eksploatacji.

Konstrukcja rębaka osadzona jest na podwoziu jednoosiowym, co pozwala na holowanie maszyny po wszystkich typach dróg. W standardzie zastosowano resorowaną oś jezdną może być on również wyposażony w oś jezdną z zawieszeniem pneumatycznym - osie posiadają hamulec pneumatyczny.

Rozwiązanie usytuowania stołu załadowczego pod kątem 90° w stosunku do kierunku jazdy pozwala na jednoczesny transport rębaka i lekkiej przyczepy za pomocą jednego ciągnika (rębak posiada automatyczny zaczep holowniczy).

Rębak wyposażony jest w LED-owe oświetlenie drogowe.

W wyposażeniu standardowym Skorpiona 500 RB mamy do dyspozycji system No-stress. Automatycznie zapobiega on przeciążeniu układu napędowego dzięki czasowemu zatrzymaniu układu podającego. Edytowalne oprogramowanie systemu antyprzeciążeniowego No-stress pozwala w prosty sposób na zmianę ustawień pracy maszyny i dostosowanie do indywidualnych potrzeb. Program „grube drewno”, „cienkie drewno” umożliwia szybką zmianę trybu pracy rębaka celem dostosowania do aktualnie rozdrabnianego materiału i efektywniejszej pracy rębaka.
Teknamotor Sp. z o.o.
 • +48 ...POKAŻ
  Prosimy powołać się na Mascus kontaktując się ze sprzedawcą.
Wyślij email

Dane sprzedawcy

 • TOMASZ SZCZEPANIAK

  Teknamotor Sp. z o.o.
  • +48 ...POKAŻ
   Prosimy powołać się na Mascus kontaktując się ze sprzedawcą.
  • +48 ...POKAŻ
   Prosimy powołać się na Mascus kontaktując się ze sprzedawcą.
  • +48 ...POKAŻ
   Prosimy powołać się na Mascus kontaktując się ze sprzedawcą.
  • Języki: Deutsch, English, Español, Français, Polski, Russkij, Ukraiński
  • ul. Świętokrzyska 2a, 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski, Polska

Firma

TEKNAMOTOR SP. Z O.O.

13
LAT(A) AKTYWNOŚCI NA MASCUS
Branże pokrewne
MarkaLiczba ogłoszeń z Polski
John Deere1057
Timberjack481
Ponsse452
Valmet407
Caterpillar346

Na Internetowej giełdzie używanych maszyn i ciężkiego sprzętu Mascus.pl, dostępne jest aktualne ogłoszenie Teknamotor Skorpion 500 RB (wood chipper) z kategorii inne, rok produkcji 2022 r. z miasta: -, Polska. Możesz kupić teraz tę maszynę za: -. Dane szczegółowe - Stan (1-5): 5, Umowa serwisowa: Tak, Waga transportowa: 3 700 kg