01.02.2012

200 000 ogłoszeń w serwisie Mascus

Mascus, jedna z największych na świecie internetowych giełd używanych samochodów ciężarowych, maszyn budowlanych, rolniczych, leśnych, komunalnych i wózków widłowych, osiągnął liczbę 200 000 ogłoszeń.

Mascus świętował ostatnio znaczący sukces – mówi Dyrektor Zarządzający Fredrik Larsson. Dodaje, że sukces ten cieszy o tyle, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy podwojona została liczba ogłoszeń - ze 100 000 do 200 000. Takie tempo wzrostu pokazuje, że pomimo trudnej sytuacji ekonomicznej na świecie, model biznesowy łączący ekspansję międzynarodową z innowacyjnością i rozwojem technologicznym może przynieść dobre rezultaty.

Mascus w liczbach:

  • 4300 firm z całego świata umieszczających ogłoszenia w serwisie Mascus
  • 200 000 ogłoszeń w serwisie
  • ponad 2 miliony użytkowników unikalnych miesięcznie
  • obecność serwisu w 42 krajach na świecie
  • 54 domeny narodowe Mascus w 39 językach
  • ponad 120 dealerów używanego sprzętu dołączających do Mascus każdego miesiąca
  • ponad 70 przedstawicieli serwisu Mascus na całym świecie

Globalna marka o silnych fundamentach

Mascus stał się nie tylko silną, międzynarodową marką, ale również produktem, który kreuje nowe możliwości dla sprzedających i kupujących sprzęt ciężki na całym świecie. Międzynarodowy charakter serwisu jest zbudowany na mocnych fundamentach, zwłaszcza na kluczowych rynkach: w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Stanach Zjednoczonych oraz w krajach skandynawskich.

Jak podkreśla Fredrik Larsson, Dyrektor Zarządzający Mascus, międzynarodowy sukces serwisu opiera się właśnie na tych kluczowych krajach, w których usługi oferowane przez Mascus stały się integralną częścią rynku sprzedaży używanych maszyn ciężkich i samochodów ciężarowych.

Nowe usługi z myślą o klientach

Kluczowym czynnikiem sukcesu serwisu Mascus jest ciągłe zaangażowanie i praca nad poprawą funkcjonalności serwisu i oferowanych usług. W 2010 roku została wdrożona nowa wersja serwisu oraz branżowy katalog firm (Mascus Locator), w którym obecnie jest ponad 32 000 adresów firm z całego świata. W ostatnim okresie zostały wdrożone trzy nowe usługi.

Pierwszą z tych usług są Aukcje, która umożliwia kupującym szybkie znalezienie ofert sprzedaży używanych maszyn i samochodów ciężarowych wystawianych na aukcjach na całym świecie.

Kolejna nowa usługa – Mascus Wycena, jest narzędziem umożliwiającym szybką analizę cen używanego sprzętu, który jest umieszczony w serwisie Mascus. Usługa idealna zarówno dla dealerów używanych maszyn, ale również dla firm leasingowych i ubezpieczeniowych.
Trzecią usługa wdrożoną w ostatnim okresie jest Dealer Mobile, dająca klientom współpracującym z Mascus dostęp do ich ogłoszeń poprzez urządzenia mobilne.

Jak podkreśla Rickard Petersson, Dyrektor Sprzedaży Mascus, zaangażowanie w rozwój produktów i usług gwarantuje sukces serwisu Mascus. Podstawą innowacyjnych działań jest poszukiwanie nowych rozwiązań, które będą ułatwiały pracę zarówno firmom sprzedających maszyny, jak również szukającym sprzętu do kupienia.

Kontakt:
Fredrik Larsson, Dyrektor Zarządzający, +358 50 314 2511,

Rickard Petersson, Dyrektor Sprzedaży, +46 70 660 2780,

O Mascus:

Mascus – internetowa giełda używanych maszyn rolniczych, leśnych, wózków widłowych, maszyn komunalnych, budowlanych oraz samochodów ciężarowych. W serwisie znajdują się ogłoszenia: używane traktory na sprzedaż, używane samochody ciężarowe na sprzedaż, przyczepy na sprzedaż, koparki, naczepy, wózki widłowe, mini koparki i koparko-ładowarki. Dzięki zgromadzeniu w jednym miejscu informacji o sprzedających Mascus sprawia, że handel używanymi maszynami jest szybszy i bardziej skuteczny. Zapraszamy wszystkich dealerów i producentów sprzętu ciężkiego do umieszczania swoich ofert w serwisie Mascus.
Mascus jest marką handlową należącą do Alma Media Corporation

Dla mediów:

Materiały prasowe I zdjęcia:
www.mascus.com/press (w wersji angielskiej)

Kontakt z mediami:

01.02.2012

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2008

2007

2006

2005

2004

2003