09.11.2011

Mascus otwiera biuro w Rosji.

Mascus, jedna z największych na świecie internetowych giełd używanego sprzętu ciężkiego, działająca w branży samochodów ciężarowych, maszyn budowlanych, rolniczych, leśnych, komunalnych oraz wózków widłowych rozpoczyna działanie na jednym z najważniejszych rynków – w Rosji.

Firma podpisała umowę licencyjną z firmą Pro-Machinery z Moskwy, która będzie odpowiadała za działania związane z promocją serwisu www.mascus.ru. Współpraca obu firm ma doprowadzić do zwiększenia znajomości marki Mascus w Rosji, a przez to ułatwienie transakcji kupującym i sprzedającym maszyny w tym kraju.

“Rosja jest dla nas bardzo ważnym rynkiem. Nie tylko ze względu na eksport maszyn z Europy, ale jako ważne połączenie z rynkami azjatyckimi – Chinami i Japonią” – tłumaczy Fredrik Larsson, Dyrektor Zarządzający Mascus. Dodaje również, że poprzez współpracę z firmą Pro-Machinery serwis www.mascus.ru dotrze do większej liczby klientów w Rosji, którym umożliwi sprzedaż nie tylko na rynku wewnętrznym, ale pozwoli również zaprezentować swoją ofertę potencjalnym nabywcom na całym świecie. Prezentacja ofert z rynku rosyjskiego będzie bardzo korzystna zarówno dla klienta w Rosji, jak również dla użytkowników serwisu na całym świecie.

Kraj wzrostu gospodarczego.

Rosyjska gospodarka, pomimo światowego kryzysu finansowego, funkcjonuje dobrze - zarówno rynek wewnętrzny, jak również szybko rozwijający się eksport. Ideą działania Mascus jest połączenie rynku lokalnego z globalnym w jednym serwisie ogłoszeniowym, dzięki czemu firmy sprzedające maszyny używane mogą prezentować swoje oferty równocześnie na rynku wewnętrznym i międzynarodowym. Korzystają na tym klienci z innych krajów, którzy dostają dostęp do szerokiej oferty maszyn używanych z całego świata.

Działanie we własnym języku.

Rozpoczęcie działania serwisu Mascus w Rosji to bardzo ważny krok w kierunku dużego rynku używanych maszyn ciężkich i samochodów ciężarowych. Jak podkreśla Rickard Petersson, Dyrektor Sprzedaży, serwis Mascus daje lokalnym dealerom używanego sprzętu narzędzia sprzedażowe umożliwiające prezentacje swojej oferty w języku kupującego. Dzięki temu minimalizowane są bariery w handlu międzynarodowym, które często utrudniają transakcje handlowe.

Biznes międzynarodowy.

Ogłoszenia w serwisie Mascus sa obecnie prezentowane w 42 krajach na 5 kontynentach, co sprawia, że serwis jest jednym z największych międzynarodowych portali ogłoszeniowych. Jak wyjaśnia Fredrik Larsson, Dyrektor Zarządzający Mascus, wejście serwisu na olbrzymi rynek rosyjski otwiera możliwości przed lokalnymi firmami na zwiększenie sprzedaży na rynku wewnętrznym, ale przede wszystkim daje im szanse na nowe kontakty handlowe, zwłaszcza w Azji i Europie.


Kontakt:
Fredrik Larsson, Managing Director, +358 50 314 2511,

Rickard Petersson, Sales Director, + 46 70 660 2780,

Dimitry Pletniov, Regional Manager, +7 495 998-6333,


O Mascus:
Mascus (www.mascus.pl) –internetowa giełda używanych maszyn rolniczych, leśnych, wózków widłowych, maszyn komunalnych, budowlanych oraz samochodów ciężarowych. W serwisie znajdują się ogłoszenia: używane traktory na sprzedaż, używane samochody ciężarowe na sprzedaż, przyczepy na sprzedaż, koparki, naczepy, wózki widłowe, mini koparki i koparko-ładowarki. Dzięki zgromadzeniu w jednym miejscu informacji o sprzedających Mascus sprawia, że handel używanymi maszynami jest szybszy i bardziej skuteczny. Zapraszamy wszystkich dealerów i producentów sprzętu ciężkiego do umieszczania swoich ofert w serwisie Mascus.

Dla mediów:
Materiały prasowe I zdjęcia:

www.mascus.pl/press (w wersji angielskiej)

09.11.2011

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2008

2007

2006

2005

2004

2003