12.10.2010

MASCUS ROZSZERZA DZIALALNOSC WE WLOSZECH I HISZPANII

Mascus, internetowa giełda używanych maszyn i samochodów ciężarowych podpisał umowę licencyjną z partnerami we Włoszech I Hiszpanii.

We Włoszech Mascus podpisał umowę z koncernem RCS MediaGroup. RCS Media Group jest wydawcą gazet, magazynów i książek, prowadzi działalność internetową, jest właścicielem rozgłośni radiowych oraz telewizji satelitarnej. Jest liderem na rynku medialnym we Włoszech wydając m.in. Corriere della Sera and La Gazzetta dello Sport. Na rynku ogłoszeń drobnych RCS Digital prowadzi portale TrovoLavoro.it (praca), TrovoCasa.it (nieruchomości) i Automobili.com (motoryzacja).

Partnerem Mascusa w Hiszpanii jest również wiodąca grupa multimedialna Vocento, która wydaje gazety, magazyny, działa na rynku internetowym, telewizyjnym i radiowym oraz dystrybucji filmowej. Mascus Hiszpania będzie działał wspólnie z portalem motoryzacyjnym Autocasion.

- Włochy i Hiszpania należą do pięciu największych rynków w Europie jeżeli chodzi o maszyny budowlane, rolnicze, komunalne, wózki widłowe i samochody ciężarowe. Dlatego rozwinięcie działalności w tych krajach jest bardzo ważne dla Mascusa – powiedział Fredrik Larsson Managing Director of Mascus.

Obecnie Mascus ma klientów z 42 krajów i odnotowuje ponad 1,2 mln użytkowników unikalnych miesięcznie. W serwisie można znaleźć szerokie spektrum ogłoszeń tj. traktory, wózki widłowe, koparki, używane ciężarówki i wiele innych. Firma bardzo szybko rozwija działalność w Europie, Ameryce Północnej, Oceanii i w Południowej Afryce, istniejąc w 32 krajach.

- Przyjęty przez nas koncept działania, polegający na nawiązywaniu współpracy ze znanymi mediami w danym kraju pokazuje, że jest on możliwy do zastosowania wszędzie, na każdym kontynencie. Dzięki takiej współpracy jak np. z RCS we Włoszech i Vocento w Hiszpanii Mascus może rozwijać się na całym świecie, w języku narodowym danego kraju - dodaje Fredrik Larsson.


Więcej informacji:
Fredrik Larsson, Managing Director, Mascus, tel. +358 50 314 2511,

Mascus jest wiodącą giełdą używanego sprzętu ciężkiego i samochodów ciężarowych. Serwis rozwija i wdraża narzędzia oraz usługi internetowe, które mają na celu zwiększenie skuteczności działania firm z branży używanego sprzętu ciężkiego. Mascus współpracuje z ponad 3500 dealerami i producentami sprzętu. W serwisie jest ponad 100 000 ogłoszeń m.in. używane ciężarówki na sprzedaż, wózki widłowe na sprzedaż, koparki na sprzedaż i traktory na sprzedaż. Wszystkie ogłoszenia dostępne są w 35 językach.
Mascus należy do grupy Alma Media Corporation.

Alma Media w skórcie
Alma Media jest międzynarodowym koncernem działającym na rynku prasowym i internetowym

Uwagi dla wydawców:
Materiały dla mediów i zdjęcia:
English www.mascus.com/press

Kontakt dla mediów:

Więcej informacji:
Polina Brachkov, Mascus Communication Manager, + 358 50 381 49 45,

12.10.2010

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2008

2007

2006

2005

2004

2003