22.01.2014

Strategiczna współpraca Mascus z Iron Planet

Mascus, wiodąca na światowym rynku internetowa giełda używanych maszyn i samochodów ciężarowych, rozpoczął współpracę strategiczną z IronPlanet, jednym z największych na świecie serwisów aukcyjnych online w segmencie sprzętu ciężkiego i pojazdów użytkowych. W ramach tego aliansu IronPlanet stał się mniejszościowym udziałowcem Mascus International. Dzięki tej współpracy wszyscy klienci serwisu Mascus będą mogli w prosty sposób wystawiać swój sprzęt na aukcjach IronPlanet za pomocą kilku kliknięć, z poziomu swojego konta użytkownika w serwisie Mascus.

Jak podkreśla Tim Scholte, Dyrektor Zarządzający Mascus, współpraca z IronPlanet jest realizacją misji serwisu, czyli skutecznym łączeniem kupujących ze sprzedającymi. W dobie Internetu sprzedający wykorzystują wszystkie możliwe kanały, które umożliwiają dotarcie do jak największej ilości potencjalnych nabywców. Dlatego korzystają zarówno z portali ogłoszeniowych, jak również z serwisów aukcyjnych. Połączenie działań Mascus i IronPlanet to wyjście naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy teraz z jednego miejsca, za pomocą kilku kliknięć, będą mogli szerzej zaprezentować swoją ofertę i zwiększyć szanse sprzedaży.

Mascus w 2011 roku uruchomił na swoich stronach kategorię „Aukcje”, w której ponad 150 firm aukcyjnych z całego świata umieszcza oferty oraz promuje swoje aukcje. Popularność tej kategorii serwisu gwałtownie wzrosła w ostatnim okresie, osiągając ponad 90 000 wizyt miesięcznie. Wzrost zainteresowania aukcjami wśród użytkowników serwisu był impulsem do podjęcia decyzji o współpracy z IronPlanet i ułatwieniu klientom wejścia na aukcje tego serwisu. Należy podkreślić, że obecnie funkcjonująca kategoria „Aukcje” w serwisie Mascus pozostanie bez zmian i będzie niezależna od rozpoczętej współpracy z IronPlanet.

Optymistycznie do współpracy nastawiony jest również Dyrektor Zarządzający IronPlanet – Greg Owens, który podkreśla, że współpraca z Mascusem będzie pionierska i rewolucyjna, umożliwi bowiem szersze kontakty biznesowe klientom sprzedającym i kupującym sprzęt ciężki na całym świecie. Zintegrowanie dwóch silnych portali przyniesie klientom olbrzymie korzyści w postaci cennych kontaktów biznesowych. IronPlanet wnosi 13-letnie doświadczenie na rynku aukcji online i innowacyjną technologię, które spełnią oczekiwania klientów serwisu Mascus.

Od początku działalności na aukcjach IronPlanet sprzedano używany sprzęt o wartości ponad 3 mld USD. W serwisie zarejestrowanych jest ponad milion użykowników z całego świata, których przyciągają zarówno korzystne ceny sprzedawanych maszyn, jak również gwarantowany, faktyczny stan techniczny sprzedawanego sprzętu, potwierdzony szczegółowymi raportami z inspekcji przeprowadzanej przez IronPlanet.

Więcej informacji o Mascus – odwiedź www.mascus.com. Więciej informacji o IronPlanet – odwiedź www.ironplanet.com.


Kontakt

Tim Scholte, CEO, +31 65 182 3389,
Rickard Krøtø, COO, +46 70 660 2780,

Mascus

Mascus - internetowa giełda używanych maszyn rolniczych, leśnych, wózków widłowych, maszyn komunalnych, budowlanych oraz samochodów ciężarowych. W serwisie znajdują się ogłoszenia m.in. używanych traktorów, używanych samochodów ciężarowych, przyczep, koparek, naczep, wózków widłowych, mini koparek i koparko-ładowarek. Dzięki zgromadzonym w jednym miejscu informacjom o sprzedających Mascus ułatwia i przyspiesza handel używanymi maszynami. Mascus wspierany jest przez Vortex Capital Partners. Wiecej informacji na www.mascus.com.

IronPlanet

IronPlanet jest wiodącym serwisem aukcyjnym na świecie w branży używanego sprzętu ciężkiego. Dzięki międzynarodowemu działaniu i niskim kosztom transakcyjnym sprzedający mają możliość osiągnięcia zyskownych transakcji. Gwarantowane przez nas inspekcje sprzedawanego sprzętu oraz ubezpieczenie transakcji (IronClad Asurance) umożliają kupującym przeprowadzenie bezpiecznych licytacji. IronPlanet jest wspierany przez Accel Partners, Kleiner Perkins Caufield and Byers, Caterpillar, Komatsu i Volvo. Więcej informacji na www.ironplanet.com.

Dla wydawców:
Materiały prasowe i zdjęcia (wersja angielska):
www.mascus.pl/press

22.01.2014

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2008

2007

2006

2005

2004

2003