04.07.2012

Mascus swiatowym liderem na rynku uzywanych maszyn lesnych

Serwis Mascus, jedna z największych na świecie internetowych giełd maszyn budowlanych, leśnych, rolniczych, samochodów ciężarowych i wózków widłowych został liderem na rynku używanych maszyn leśnych. Rozwój serwisu oparty jest na solidnych fundamentach – wysokiej sprzedaży oraz aktywnej działalności w krajach o silnej gospodarce leśnej, czego rezultatem jest pozycja lidera w branży utrzymywana od października ubiegłego roku.

W ostatnich latach serwis Mascus skupił się na budowaniu i rozwijaniu własnego wizerunku, jako marki dostarczającej najwyższej jakości rozwiązania dla sprzedających i kupujących maszyny leśne. Jak podkreśla Fredrik Larsson, Dyrektor Zarządzający Mascus, serwis stał się zaufanym partnerem dla dealerów sprzętu leśnego na całym świecie, którzy wiedzą, że najlepszą i najskuteczniejszą drogą do sprzedania lub kupienia używanych maszyn leśnych jest skorzystanie z serwisu Mascus. Skuteczność portalu wynika przede wszystkim z międzynarodowego charakteru giełdy, dzięki któremu szybko i w prosty sposób można znaleźć maszynę lub sprzedać swój sprzęt.

Międzynarodowa działalność

Działalność w 44 krajach na świecie i ponad 230 000 ogłoszeń z całego świata sprawia, że serwis Mascus jest jednym z największych międzynarodowych serwisów ogłoszeniowych w branży używanych maszyn ciężkich. Pomimo trudnej międzynarodowej sytuacji gospodarczej serwis utrzymuje pozycję lidera w branży używanych maszyn leśnych. Jak mówi Rickard Krøtø, Dyrektor Sprzedaży Mascus, działania serwisu skupiają się na dostarczeniu klientom najbardziej efektywnych rozwiązań, które pomogą im sprzedawać więcej maszyn w tym trudnym okresie. Duża ilość ogłoszeń w serwisie daje również wiele możliwości kupującym, co przekłada się na ilość transakcji.

Mascus cały czas pracuje nad rozwojem platformy, która obecnie może pochwalić się dobrymi danymi:

  • ponad 3,5 miliona użytkowników w każdym miesiącu
  • ponad 5 400 firm umieszczających ogłoszenia w serwisie
  • 230 000 ogłoszeń
  • obecność w 44 krajach, w 39 wersjach językowych, w 54 domenach narodowych
  • ponad 150 nowych klientów, którzy w każdym miesiącu dołączają do Mascus
  • ponad 70 przedstawicieli na całym świecie, którzy dbają o prawidłową obsługę klientów


Sytuacja w branży leśnej powoli stabilizuje się, po zawirowaniach gospodarczych w ostatnich miesiącach. Serwis Mascus planuje dalszy rozwój działań na rynku międzynarodowym. Jak mówi Fredrik Larsson, serwis jest cały czas rozwijany i ulepszany, zarówno pod kątem oczekiwan sprzedających, jak również kupujących. Głównym celem jest skupienie się na potrzebach klientów.


Kontakt:

Fredrik Larsson, Managing Director, +358 50 314 2511,

Rickard Krøtø, Sales Director, +46 70 660 2780,

O Mascus:

Mascus – internetowa giełda używanych maszyn rolniczych, leśnych, wózków widłowych, maszyn komunalnych, budowlanych oraz samochodów ciężarowych. W serwisie znajdują się ogłoszenia: używane traktory na sprzedaż, używane samochody ciężarowe na sprzedaż, przyczepy na sprzedaż, koparki, naczepy, wózki widłowe, mini koparki i koparko-ładowarki. Dzięki zgromadzonym w jednym miejscu informacjom o sprzedających Mascus ułatwia i przyspiesza handel używanymi maszynami. Zapraszamy wszystkich dealerów i producentów sprzętu ciężkiego do umieszczania swoich ofert w serwisie Mascus.
Mascus jest marką handlową należącą do Alma Media Corporation

Dla mediów:
Materiały prasowe i zdjęcia:
www.mascus.com/press (wersja angielska)

04.07.2012

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2008

2007

2006

2005

2004

2003