18.04.2012

Nowa, mobilna wersja serwisu Mascus

Mascus, jedna z najszybciej rozwijających się na świecie giełd internetowych z ofertami używanych samochodów ciężarowych, maszyn budowlanych, rolniczych, leśnych oraz wózków widłowych, wdraża obecnie mobilną wersję swojego serwisu.

Nowa wersja serwisu i związany z nią łatwy dostęp do portalu poprzez urządzenia mobilne przyniosą korzyści zarówno dealerom umieszczającym ogłoszenia, jak również użytkownikom.

Serwis m.mascus.com dla dealerów (Dealer Mobile) umożliwia dostęp do konta dealerskiego na Mascus i aktualizowanie oferty za pomocą urządzeń mobilnych np. smartfonów. Dostęp poprzez serwis mobilny pozwala na zarządzanie ogłoszeniami oraz wyszukiwanie sprzętu w jednej z największych baz ogłoszeniowych na świecie, jaką jest baza Mascus. Dealer Mobile umożliwia sprzedającym zaprezentowanie oferty w zindywidualizowanym rozwiązaniu, dzięki któremu mają oni stały dostęp do swoich ogłoszeń, mogą je aktualizować, modyfikować bez względu na czas i miejsce, w którym przebywają.

Jak wyjaśnia Rickard Krøtø, Dyrektor Sprzedaży Mascus, dostęp do serwisu poprzez urządzenia mobilne jest wielkim udogodnieniem dla dealerów używanego sprzętu, którzy często przebywając poza biurem, mają ograniczony dostęp do swojego konta na Mascus. Teraz w każdym miejscu mogą sprawdzać konto i odpowiadać na pojawiające się zapytania od kupujących. Rickard Krøtø podkreśla, że rozwiązanie mobilne powinno zachęcić sprzedających maszyny w serwisie Mascus do częstszych logowań na konto oraz bieżącą aktualizację oferty.

Do mobilnej wersji serwisu dostęp mają również użytkownicy serwisu, którzy mogą przeszukiwać podzieloną na kategorie bazę ogłoszeń. Po wybraniu interesującego ogłoszenia użytkownikowi wyświetlają się na ekranie wszystkie informacje dotyczące sprzedawanej maszyny: zdjęcia (max 6), cena, lokalizacja oraz dane kontaktowe do sprzedającego, z którym może się skontaktować od razu, wysyłając maila lub dzwoniąc.

Dalsze usprawnienia

Wdrożenie mobilnej wersji serwisu jest częścią planu rozwoju Mascus, który zakłada stworzenie wszechstronnego i unikalnego serwisu spełniającego oczekiwania klientów i użytkowników. Fredrik Larsson, Dyrektor Zarządzający Mascus, podkreśla, że aplikacja na urządzenia mobilne przenosi serwis Mascus na nowy poziom komunikacji i sprawia, że produkt jest bardziej dopasowany do współczesnych wymagań. Przy tworzeniu nowych rozwiązań w Mascus szczególną wagę przykłada się do łatwości obsługi oraz szeroko rozumianej przyjazności systemu, bez względu na źródło dostępu, z jakiego użytkownik korzysta (np. smartfon). Wynikiem rozwoju technologicznego jest fakt, że urządzenia mobilne stały się ważnym narzędziem komunikacji, tak więc wdrożenie mobilnego serwisu Mascus jest naturalnym krokiem w rozwoju produktu.

Serwis mobilny Mascus przeszedł już testy i obecnie jest stopniowo rozwijany. Fredrik Larsson jest przekonany, że wzrost znaczenia wśród nowych technologii smartfonów spowoduje, że mobilna wersja serwisu będzie cieszyła się dużą popularnością zarówno u dealerów, jak i użytkowników. Technologia mobilna jest przyszłością Internetu, dlatego wdrożenie tej aplikacji jest nie tylko krokiem w stronę nowoczesności, ale przede wszystkim dostarczeniem użytkownikom wyższej jakości usług. Fredrik Larsson dodaje, że dzięki pozytywnym wynikom testów serwisu oraz dużemu zainteresowaniu użytkowników w niedalekiej przyszłości będą wdrażane kolejne mobilne aplikacje w serwisie Mascus.

Kontakt:

Fredrik Larsson, Managing Director, +358 50 314 2511,

Rickard Krøtø, Sales Director, +46 70 660 2780,

O Mascus:

Mascus – internetowa giełda używanych maszyn rolniczych, leśnych, wózków widłowych, maszyn komunalnych, budowlanych oraz samochodów ciężarowych. W serwisie znajdują się ogłoszenia: używane traktory na sprzedaż, używane samochody ciężarowe na sprzedaż, przyczepy na sprzedaż, koparki, naczepy, wózki widłowe, mini koparki i koparko-ładowarki. Dzięki zgromadzonym w jednym miejscu informacjom o sprzedających Mascus ułatwia i przyspiesza handel używanymi maszynami. Zapraszamy wszystkich dealerów i producentów sprzętu ciężkiego do umieszczania swoich ofert w serwisie Mascus.
Mascus jest marką handlową należącą do Alma Media Corporation

Dla mediów:
Materiały prasowe i zdjęcia:
www.mascus.com/press (w wersji angielskiej)


18.04.2012

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2008

2007

2006

2005

2004

2003