Liczba ogłoszeń 1

Używane traktory John Deere 6140 z Danii

Rolnictwo w Anglii i całej Wielkiej Brytanii ma dość specyficzny status. W tej branży gospodarki pracuje od 1,5 do 2% całej populacji – jest to trochę ponad 500 tysięcy osób. W tym kontekście rolnictwo ma raczej niewielkie znaczenie dla krajowej ekonomii. Z drugiej jednak strony aż 70% powierzchni Wielkiej Brytanii stanowią użytki rolne. Połowa z nich to łąki i pastwiska, bo w kraju bardzo mocno rozwinięta jest hodowla zwierząt zarówno na mięso, jak i produkty pochodzenia zwierzęcego. Resztę stanowią tereny orne. W związku z niewielkim zatrudnieniem rolnictwo w Zjednoczonym Królestwie jest wysoce zautomatyzowane, a przy hodowlach i uprawach stosuje się zaawansowany sprzęt. Niezbędnym sprzętem w Wielkiej Brytanii są traktory – jeden przypada na mniej więcej 30 hektarów ziemi uprawnej, co przy średniej wielkości gospodarstwa wynoszącej 76 hektarów daje aż dwie takie maszyny na jedno gospodarstwo.

Przy tak dużym uzależnieniu od sprzętu brytyjscy rolnicy nie mogą pozwolić sobie na zakup sprzętu niskiej klasy lub niewydajnego. Łatwo to ocenić również przez pryzmat używanych traktorów z Anglii dostępnych w ofercie Mascus. Najpopularniejsza marka to zdecydowanie John Deere. Amerykańskie traktory słyną z niezawodności i najwyższej jakości. Warte zainteresowania traktory z Anglii to także te marki Massey-Ferguson. Amerykańsko-kanadyjski producent może poszczycić się niezwykłą niezawodnością, nawet wśród traktorów z dużym przebiegiem i odległym rocznikiem. Popularne są też traktory włoskiej marki New Holland. To nowoczesne pojazdy, niezwykle komfortowe, ale zarazem wydajne i długowieczne.

Czytaj więcej Zamknij
ogłoszenie/strona
  • John Deere 6140 R, 2014, TraktoryJohn Deere 6140R Autopower Autotrac readyTyp ciągnika: Ciągnik rolniczy, Układ jezdny:: 4 WD, Cylindry: 6 cyl., Moc silnika: 140, Typ ogumienia przedniego: 650/65r38+540/65r28 Conti, Typ ogumienia tylnego: 650/65r38+540/65r28 Conti

    Traktory
    2014 2 500 h
    Dania, Tønder

    318 261 PLN